Stary domek szkieletowy

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
benq
Posts: 4
Joined: Fri 23 Jul, 2010

Stary domek szkieletowy

Post by benq » Sat 24 Jul, 2010

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy, ale przeczytałem prawie całe forum i nadal nic nie wiem! Problem polega na tym, że mogę tanio pozyskać stary domek szkieletowy do przeniesienia. Zastanawiam się nad wyremontowaniem go, ociepleniem, wybudowaniem kominka z ogrzewaniem ciepłym powietrzem itd. i przystosowaniem do zamieszkania jako całoroczny. Ale mam wiele wątpliwości, nawet znajomy projektant, który ma opracować projekt też nie potrafi ich rozwiać. Może Pan Wojciech swoim doświadczonym okiem spojrzy na to przedsięwzięcie. Postaram załączyć jakieś zdjęcia. Dodam jeszcze, że domek ma wymiary w podstawie 6 x 10 m i wys.ok.7 m.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś podpowiedzi.
Attachments
images_DSCI2107_zmniejszacz-pl_4151.jpg
images_DSCI2426_zmniejszacz-pl_6875.jpg
images_DSCI2112_zmniejszacz-pl_2160.jpg


benq
Posts: 4
Joined: Fri 23 Jul, 2010

Post by benq » Wed 28 Jul, 2010

Witam!
Proszę o jakieś opinie i ewentualne propozycje rozwiązania problemu. Pozdrawiam wszystkich!

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 31 Jul, 2010

Po pierwsze - oddaj zagadnienie projektantowi, który zna się na wymaganiach w zakresie budownictwa drewnianego a nie "po znajomości". To nic dobrego nie wróży.
Po drugie - by móc cokolwiek napisać na temat ewentualnego docieplenia budynku, niezbędna jest znajomość szczegółów, np. jaki jest układ warstw w ścianie, jaki jest układ warstw w połaci dachu.
Po trzecie - tak szczerze? - o nic konkretnego nie pytasz - informujesz tylko że chcesz adaptować stary domek i bym spojrzał na to przedsięwzięcie.
A zatem - zmień projektanta i ... napisz czego tak naprawdę oczekujesz ode mnie i Forumowiczów.

adrian23
Posts: 9
Joined: Sat 30 Jul, 2011

Post by adrian23 » Sat 30 Jul, 2011

I jak ostatecznie sprawa się zakończyła ?


Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”