Porada

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
maka2006
Posts: 2
Joined: Tue 05 Apr, 2011

Porada

Post by maka2006 » Tue 05 Apr, 2011

Odziedziczyłam po dziadkach stary drewniany dom. Parterowy i raczej nędznie wyglądający. Mama nie chce go burzyć i upiera się aby wymienić w nim okna- ma służyć za letniskowy. Ja jestem zdania że zanim wymienię okna należy zacząć od planu co dalej robić. Dom z bala ale obity jakimiś płytami pomalownymi, sam bal pod spodem też był kiedyś malowany. Tam gdzie płyty uległy zniszczeniu załatane jest papą- słowem z zewnątrz nędza. Jak wymienię te okna to będzie wyglądało jeszcze gorzej na tle tej łatanej ściany. Tak więc pomyślałam że zrobię drewnianą oblicówkę.Ale to trochę kosztuje więc wydaje mi się że wcześniej ktoś powinien obejrzeć ten dom i ocenić czy ta konstrukcja jeszcze trochę postoi, czy bale nie są zbyt zniszczone.
Wiem że niektórym fachowcom nie spodobają się moje plany bo najlepiej zrobić gruntowny remont. Ale ja takiego remontu nie planuję, bo tam nikt nie mieszka , a domek ma służyć na lato. Chciałam go tylko podreperować no i wygląd poprawić żeby nie straszył. Czy może mi ktoś poradzić, co mam robić? Czy znacie jakiegoś rozsądnego fachowca w kieleckim?


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 07 Apr, 2011

Jesli chcesz sprawdzic stan elementow konstrukcyjnych to najprosciej jest "otworzyc" sciane i nozem nakluwac drewno. Jezeli wchodzi jak w maslo to element jest do wymiany jesli jest twardy moze zostac i troche jeszcze wytrzyma.

maka2006
Posts: 2
Joined: Tue 05 Apr, 2011

Post by maka2006 » Fri 08 Apr, 2011

Dzięki za radę, jutro jadę więc spróbuję. A czy może ktoś wie kto w kieleckim mógłby wykonać taką tańszą oblicówkę i ile by to w przybliżeniu kosztowało?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 09 Apr, 2011

:cool: tez mam domek w kieleckim bardzo stary ale niestety z kamienia (okilice zalewu chancza).
Proponuje w necie poszukac sidingu .
Pozdrawiam


Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”