Stary kanadyjczyk z 50tych lat prośba o radę

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
dorianmk
Posts: 8
Joined: Wed 03 Aug, 2011

Stary kanadyjczyk z 50tych lat prośba o radę

Post by dorianmk » Wed 03 Aug, 2011

Witam wszystkich forumowiczów. Śledzę to kompetentne forum od tygodnia ponieważ chcę zrealizować swoje marzenia o domu. Pierwszy był pomysł działka letniskowa niedaleko miejsca zamieszkania (są piękne tereny w okolicy las, rzeka), lecz cena działki plus przyłącza, papiery, ogrodzenie i domek jest wyższa niż gospodarstwa, które znalazłem z drewnianym domem, stodołą, dwoma murowanymi pomieszczeniami gospodarczymi 7500 m - ogrodzone 1200. Bardzo podobają mi się domki tanie z balika sosnowego, które produkują 15 km od miejsca zamieszkania - 123domki.pl. Ale nie wiem czy opłacalne jest stawianie tego domku, który za parę lat chciałbym przystosować na całoroczny. Teraz trafił się dom ze wszystkim tzn. przyłącza + siła, CO, piec węglowy w przybudówce murowanej, kanalizacja miejska. Pytania: czy taki dom można obić deską poziomo z zewnątrz kładąc ją na starą pionową? Czy jest konieczność zrywania tynku we wnętrzu i trzciny, czy można na to dać karton gips? Dom to trzy izby od frontu, sypialnia, przedpokój w jego części łazienka i schody na strych. Potem kolejna izba, kuchnia i kolejna sypialnia. Chciałbym wyburzyć ścianę między kuchnią a izbą. Na tej ścianie jest komin, gdzie chciałbym zrobić kominek. Kolejny problem to adaptacja strychu na dwie sypialnie. Po czym poznać solidność stropu? Chciałbym też położyć starą dachówkę i wstawiić dodatkowe okno w kuchni. Okna są tylko na jedną stronę. W wizji mam też drewniany taras po lewej części frontu, tylko muszę przerobić okno w sypialni na balkonowe. Najważniejsze to co z elewacją i tynkami wewnątrz? Może któryś z forumowiczów potrafi ocenić stan budynku bo na moje amatorskie oko jest dobry. Dom był cały czas zamieszkały i użytkowany .Pozdrawiam i dziękuję z góry.


dorianmk
Posts: 8
Joined: Wed 03 Aug, 2011

Post by dorianmk » Fri 05 Aug, 2011

Witam wciąż czekam na odpowiedź a moze ktoś ma jakieś doświadczenie z takim remontem. Dziś wynegocjowałem 120tyś za działkę z tym domem. Mam wizję wyglądu całości. Poddasze użytkowe dwie sypialnie dobudowa tarasu z wyjsciem z sypialni . Wciąż czytam o elewacjach bo ta nie jest zła tyko pomalowana szarą farbą ale może da się doskrobać do struktury drewna(farba odchodzi). Z ogromnej stodoły dechy mozna wykorzystać na ogrodzenie całej łąki za domem.(jest ładna wierzby rosochate i trawa skoszona na siano).Liczę na pomoc fachowców z tego forum jak już będzie po notariuszu zrobię zdjęcia co zamierzam.

Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”