Rolety materiałowe do domu z drewana?

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
Roman_T
Posts: 1
Joined: Wed 02 Sep, 2015

Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by Roman_T » Wed 02 Sep, 2015

Witam, wykańczam dom którym z założenia ma być jak najwięcej drewna lub coś podobnego do drewna gdy już nie może być z drewna ostatnio zastanawiałem się nad roletami które miałyby być w kolorze drewna ? Co myślicie o takim rozwiązaniu w sumie jeszcze nie spotkałem się z czymś takim tym bardziej w jakimkolwiek sklepie aby było do kupienia. Chyba że na są firmy które rąbią na zamówienie takie rolety materiałowe. Ostatni rolety robiła mi firma Konieczny z których byłem zadowolony lecz nie wiem czy mają cos takiego w ofercie.


jan23kme
Posts: 3
Joined: Wed 09 Sep, 2015
Location: Poznań

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by jan23kme » Wed 09 Sep, 2015

Hmmm, gdzies kiedyś widziałem podobne rozwiązanie, jednak nie polecam - efekt nie był wcale taki jakby się oczekiwało. Lepiej wybrać coś kontrastowego - sam wiesz jak wygląda coś co tylko udaje drewno - chociażby okna z plastiku czy rolety zewnętrze udające drewno - to źle wygląda. Taka kontrastowa roleta, jak masz ciemno w pomieszczeniu będzie jak najbardziej ok - rozświetli trochę wnętrze :)

agniecha_001
Posts: 14
Joined: Fri 11 Sep, 2015

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by agniecha_001 » Fri 25 Sep, 2015

Ja też zdecydowanie jestem za czymś kontrastowym. Co za dużo to niezdrowo - nawet jeśli chodzi o drewno ;)

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by star » Wed 02 Dec, 2015

Ja równiez jestem zdania,że znacznie lepiej prezentują się mocniejsze kolory na oknach. U siebie w domu mamy jasne ściany, meble w neutralnych kolorach a cały wystrój mieszkania jest budowany przez dodatki w mocnych kolorach. Sprawia to,ze mieszkanie nabiera ciekawego klimatu. Można również niewielkim kosztem zmienić wystrój.
Plisy zamawialiśmy w sieci .
Dzięki temu mozna dobrać dla siebie odpowiedni kolor.
::)

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by marcinK » Tue 29 Dec, 2015

Ja jakiś czas temu zastanawiałem się nad jakiś rozwiązaniem. Dom jest z drewna ale w bardzo nowoczesnym stylu.Rolety średnio mi do niego pasowały. W końcu zdecydowałem się na drewniane żaluzje oraz jestem bardzo zadowolony. Wygląd świetny. Sa oryginalne oraz zwraca na nie uwagę praktycznie każdy kto nas odwiedzi.

adpatryk
Posts: 1
Joined: Tue 05 Jan, 2016

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by adpatryk » Tue 05 Jan, 2016

No tak, bo teraz to robią je w nowoczesnym wydaniu. Sam posiadam takie w domu.

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by antos » Tue 26 Jan, 2016

Zdecydowanie postaw na kontrasty. A najlepiej dorzuć jeszcze jakieś kwiaty na parapet jeśli taki posiadasz.

maxi
Posts: 2
Joined: Thu 11 Feb, 2016

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by maxi » Thu 11 Feb, 2016

agniecha_001 wrote:Ja też zdecydowanie jestem za czymś kontrastowym. Co za dużo to niezdrowo - nawet jeśli chodzi o drewno ;)
Mówisz jak moja mama :).

agniecha_001
Posts: 14
Joined: Fri 11 Sep, 2015

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by agniecha_001 » Thu 05 May, 2016

Mama ma zawsze rację :P

User avatar
Dzepetta
Posts: 5
Joined: Tue 13 Sep, 2016

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by Dzepetta » Tue 13 Sep, 2016

Zgadzam się, bez przesady z tym drewnem- tkanina w neutralnej lub kontrastowej barwie jak najbardziej :)

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by b_r » Thu 03 Nov, 2016

Jeśli nie materiałowe to jakie? Nie wiem jak u Was w domach ale u mnie w domu w środku wszystko jest ładnie otynkowane oraz mam rolety w praktycznie każdym pomieszczeniu . Materiałowe i tradycyjne ( kolor dobieraliśmy do tego jakie jest to pomieszczenie i co akurat nam lepiej do niego pasowało....). Są wygodniejsze niż zasłony ponieważ o wiele szybciej możńa je zasunąć wieczorem albo w ciągu dnia jak za mocno świeci słońce.

Beneq
Posts: 7
Joined: Thu 22 Jan, 2015

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by Beneq » Tue 24 Jan, 2017

Wiadomo, ze z reguly w internecie ceny sa nizsze, niz w tradycyjnych sklepach, ale teraz istnieja firmy, ktore lacza te obie formy uslug. Dzialaja na terenie Warszawy - bezplatny pomiar i wycena w ofercie. Ale oczywiscie sprzedaja swoje produkty na terenie calej Polski.

Paulina82
Posts: 8
Joined: Mon 02 Jan, 2017

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by Paulina82 » Sat 04 Feb, 2017

Moim zdaniem to nie ma wielkiego znaczenia do jakiego domu sa rolety - ważne aby pasowały do aranżacji. Ja się zdecydowałam na żaluzje - jakoś najbardziej podobają mi się najzwyklejsze żaluzje bez udziwnień :) I też ładnie wygladają.

Olek87
Posts: 4
Joined: Tue 14 Jun, 2016

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by Olek87 » Thu 09 Feb, 2017

Też uważam, że rolety mają pewną funkcjonalność i to, z jakiego materiału jest dom jest mało ważne. JA zamówiłem tu -> http://serwisokien.com.pl/rolety-warszawa/ zwykłe materiałowe i nie widzę w tym żadnego problemu .

pietrzak
Posts: 5
Joined: Tue 07 Mar, 2017

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by pietrzak » Sat 08 Apr, 2017

Jeśli dom jest wykonany z drewna to moim zdaniem dobrze będzie utrzymać ten klimat także w środku. Co do rolet to nie poradzę ale widziałam ostatnio świetne żaluzje z drewna: http://intech-krakow.pl/produkty/przesl ... -drewniane. Moim zdaniem takie żaluzje będą się świetnie komponować z drewnianym domem. A Wy co o tym sądzicie?

Marylaa
Posts: 7
Joined: Fri 25 Nov, 2016

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by Marylaa » Thu 11 May, 2017

Tak naprawdę rolety materiałowe nie są jedyną opcją. Z resztą warto zapoznać się z ofertą http://maxrolety.pl/ . Znajdziemy tam bowiem poza typowymi roletami w kasecie, czy też rzymskimi, nader pięknie prezentujące się żaluzje bambusowe. Jeżeli ktoś ceni sobie w domu stylistykę, opierającą się o produkty nierozerwalnie połączone z naturą, opcja ta może się okazać bardzo ciekawa:) Mnie osobiście takie ozdoby do okien bardzo się podobają:)

kamyki_80
Posts: 3
Joined: Tue 23 May, 2017
Contact:

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by kamyki_80 » Wed 24 May, 2017

zdecydowanie, postawiłabym na tradycyjne rolety, bądź żaluzje zewnętrzne
kamyki_80

mikka
Posts: 8
Joined: Sat 30 Jan, 2016
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by mikka » Wed 24 May, 2017

A rolety materiałowe z nadrukiem. ? Sądzę, że dają spore możliwości aranżacyjne.

jedrzejgra
Posts: 5
Joined: Thu 02 May, 2019

Re: Rolety materiałowe do domu z drewana?

Post by jedrzejgra » Tue 31 Aug, 2021

Ja chyba bym wybrał rolety drewniane bambusowe. Fajnie pasują do drewnianego domu

Image



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”