porada

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
annamaj
Posts: 1
Joined: Tue 22 Nov, 2016

porada

Post by annamaj » Tue 22 Nov, 2016

Od czego zacząć budowę domu z drewna? Jaki rodzaj ogrzewania będzie najlepszy w takim domku? Planujemy z mężem taki dom wybudować, na wsi, z dala od zgiełku miasta, miejsce, gdzie możemy się zrelaksować po ciężkim tygodniu w pracy. Domek ma mieć około 90 mkw, więc nieduży. Czekam na sugestie.


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: porada

Post by majek85 » Tue 22 Nov, 2016

kup działke najlepiej z mediami już na działce, a nie w drodze czy za płotem sąsiada, bo różnie bywa.Następnie zacznij od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, potem wybierz projekt domu który zgadza się z MPZP,(po drodze architekt,mapki,kierownik budowy i pozwolenia)skoro dajesz takie pytanie na forum domyślam się że niemacie pojęcia o budownictwie, więc wybierz firme która wybuduje dla was dom i przy korzystnych warunkach i odpowiedniemu budżetowi po 6miesiącach możecie się cieszyć domkiem na wsi:)
Ogrzewanie zależy od wielu czynników, ja mam pompe ciepła ale dom jest całoroczny w waszym przypadku nieopłacalna raczej inwestycja, stawiałbym na koze lub kominek z rozprowadzeniem ciepła + ogrzewanie prądem (akumulacyjne, konwektorowe lub klime). Załóżcie temat na form i wklejajcie zdjęcia z budowy a eksperci na forum będą "wirtualnie" kontrolować postępy prac. Powodzenia

Govalinenko
Posts: 4
Joined: Wed 18 Jan, 2017
Location: Serafin

Re: porada

Post by Govalinenko » Wed 18 Jan, 2017

Zgadzam się co do działki z mediami.
Ważna jest także lokalizacja.
Co do samej budowy, wszystko zależy czego potrzebujesz. Czy zamierzasz mieszkać tam tylko z mężem? Ile będzie osób? Jak rozplanować układ pomieszczeń? Na te pytania musisz sobie samodzielnie odpowiedzieć.
Generalnie w mojej ocenie najważniejsza jest lokalizacja, bo od niej tak na prawdę bardzo wiele zależy.

Kzajko
Posts: 3
Joined: Mon 25 May, 2009
Location: Kraków
Contact:

Re: porada

Post by Kzajko » Thu 31 Oct, 2019

W USA wiekszość domów jest budowanych z drewna. Polecam zasięgnięcie informacji z tamtejszych żródeł. Miałem okazję budować dom w San Francisco i wiele sie nauczyłem na temat tamtejszych technologii

User avatar
Fillifion949
Posts: 3
Joined: Wed 15 Jan, 2020
Contact:

Re: porada

Post by Fillifion949 » Wed 15 Jan, 2020

A myślałeś może o ogrzewaniu infrared? My zastanawiamy się nad zamontowaniem tego rodzaju ogrzewania podłogowego.



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”