Meble gotowe czy na wymiar?

Jak wyremontować stary dom drewniany
cathy586
Posts: 5
Joined: Tue 20 Dec, 2016

Meble gotowe czy na wymiar?

Post by cathy586 » Fri 09 Jun, 2017

Czy warto jest kupować meble na wymiar czy jednak lepiej zostać przy gotowych z ofert sklepów meblowych? Mam niezbyt ustawne mieszkanie i w sumie dobrze by było właśnie zamówić sobie meble na wymiar, żeby dało się je wpasować do poszczególnych pomieszczeń. Oglądałam już nawet dobrą ofertę i zastanawiam się czy to na pewno dobry pomysł. Co myślicie na ten temat? Warto się bawić w projektowanie?


Junona32
Posts: 3
Joined: Wed 21 Jun, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Junona32 » Mon 26 Jun, 2017

Wiesz co, wybór mebli jest duży na rynku. Myślę, że nawet jak masz nietypowe mieszkania to znajdziesz jakieś gotowe meble dla siebie. W ostateczności możesz postawić na te na wymiar, ale one niestety są droższe i wiem z doświadczenia, że za podobny meble jak taki ze sklepu zapłacisz nawet 2-3 razy więcej. Także temat do przemyślenia.

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by antos » Tue 01 Aug, 2017

Tak temat do przemyślenia jak najbardziej , tylko nie zapomnij że takie meble kuchenne mają służyć na długie lata
Powinny być stylowe, eleganckie a także funkcjonalne.

User avatar
monexte2
Posts: 3
Joined: Mon 02 Oct, 2017
Location: Koszalin

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by monexte2 » Mon 02 Oct, 2017

To zależy czy odpowiadają Ci dostępne na rynku meble czy nie. Na wymiar zrobią Ci dokładnie takie jakie chcesz, a gotowe to wiadomo. No i jeszcze jest kwestia tego czy nie masz jakieś nietypowej powierzchni.

szalka
Posts: 11
Joined: Tue 03 Oct, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by szalka » Wed 04 Oct, 2017

Jeżeli ktoś ma małe pomieszczenia gdzie mało pomieści rzeczy to wtedy lepsze są meble na wymiar...

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by kama01 » Sat 25 Nov, 2017

wszystko jest naprawde uzaleznione od nas. my nie mielismy nawet innego wyjscia, bo nasza kuchnia jest zwyczajnie niewymiarowa. ciezko do niej cokolwiek wstawic. robilismy kuchnie w salonie agaty od zera z projektem od nich w cenie z systemem modulowym dzieki czemu szafeczki udalo sie pieknie wmontowac w wolne przestrzenie

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by The_evil_one » Thu 30 Nov, 2017

Trzeba sobie odpowiedzieć 2 pytania:
1. Na ile lat mają być takie meble?
2. Jak intensywnie będą eksploatowane?

Gotowiec z sieciówki to przede wszystkim tańsze materiały (mniejsza gęstość, słabsza okleina, chińskie okucia) i z pewnością meble z firmowych materiałów będą trwalsze - ale trzeba pilnować wykonawcy bo GTV to nie Blum czy Hettich. Z drugiej jednak strony tendencja jest taka, że częściej stołójemy się poza domem a i kuchnia, która podobała się nam 5 lat temu to już nie to co byśmy chcieli teraz.

cebu
Posts: 1
Joined: Sun 28 Jan, 2018
Contact:

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by cebu » Sun 28 Jan, 2018

uważam ze lepsze sa na wymiar,
ludzie ich nie kupuja bo sa dużo droższe,
wiec jeśli budżet Ci wystarcza zamawiaj

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by kama01 » Sat 10 Mar, 2018

Wiesz co niekoniecznie muszą być od razu dużo droższe... U nas sporo rzeczy mamy zrobionych z palet i to własnorecznie robilismy np. stół i dwa siedzenia ;p Skrzynie z palet tego typu http://pakobud.com.pl/skrzynie/skrzynie-drewniane/ zamawialiśmy gotowe też do transportu rzeczy, a teraz służą nam jako oryginalny elemnt dekoracyjny, a nawet coś w rodzaju pufy do siedzenia, bo zainwestowalam w fajne duze poduchy ;p Czasami wystarczy troche kreatywnosci i koszty lecą w dół ;)

User avatar
mrocznydaro333
Posts: 3
Joined: Wed 14 Mar, 2018
Location: Zamość

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by mrocznydaro333 » Wed 14 Mar, 2018

Meble na wymiar są dużo droższe, dlatego ludzie się na nie nie decydują. Ale jak mamy sprawdzonego rzemieślnika, to mamy wtedy pewność, że wykonane meble są solidne i pasują do naszego wnętrza. No i zrobią nam dokładnie takie chcemy. A co do gotowych to musimy wybierać z tego co jest, no ale są zdecydowanie tańsze.

User avatar
Mantis
Posts: 12
Joined: Tue 17 Jan, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Mantis » Fri 23 Mar, 2018

Wszystko zależy od tego, jakie ktoś ma od mebli oczekiwania. W przypadku tych na wymiar, z dość oczywistych powodów ceny są dużo wyższe, co z pewnością wielu osobom nie pasuje :) . W przypadku mebli gotowych, bez problemu w różnych sklepach trafić można na jakieś fajne modele szafek, czy stolików. Niejednokrotnie spotkałem w Lidlu, czy Biedronce polskie meble Meblomaster, które można było kupić po fajnych cenach. Mam kilka takich mebli i nie żałuję zakupu. :wink:

massss33
Posts: 1
Joined: Sat 24 Mar, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by massss33 » Sat 24 Mar, 2018

Według mnie lepsze meble to są na wymiar

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by The_evil_one » Mon 26 Mar, 2018

massss33 wrote:Według mnie lepsze meble to są na wymiar
Nieoceniony wkład do dyskusji :P

Forum o budownictwie drewnianym, więc może warto pójść dalej i spróbować poskładać (zaprojektować) meble samemu,
to naprawdę nie jest trudne, a w dzisiejszych czasach rozkroje można zamawiać przez internet, wystarczy tylko dobrze (nawet lokalnie) poszukać.
Ewentualnie, troszkę drożej, można skorzystać z kreatorów szafek i wygenerować całe meble z okuciami, a później tylko czekać na kuriera i skręcać. Wtedy wychodzi przypuszczalnie w takich samych cenach jak z sieciówek (wszystko zależy od akcesorów).
Świadomie nie podaje adresów stron, żeby nie było zbyt prosto. Poza tym wszelkie przejawy reklam na forum mnie drażnią :P

User avatar
Ronald
Posts: 12
Joined: Wed 05 Apr, 2017
Location: Dąbrowa Górnicza

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Ronald » Thu 05 Apr, 2018

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowałem się jednak na meble na wymiar. W moim przypadku były one po prostu o wiele lepszym rozwiązaniem, bo można je było dopasować co do centymetra w mojej kuchni. Meble wysokiej jakości, ładne i w dobrych cenach.

Aleopadia
Posts: 4
Joined: Tue 15 May, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Aleopadia » Tue 15 May, 2018

Jak dla mnie to wszystko zależy od tego, czego szukasz, no i rzecz jasna jakie masz wnętrze. Jeśli ustawne i łatwe do zagospodarowania, to możesz postawić na tańsze meble gotowe. Jeśli nie, to stawiaj na te na wymiar. Chociaż nigdzie nie będziesz miał żadnych przerw czy niedoróbek.

frania88
Posts: 18
Joined: Sun 13 May, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by frania88 » Fri 08 Jun, 2018

Wiadomo, że meble na wymiar. Możemy wszystko idealnie dopasować. Ja do swojego salonu ostatnio zamówiłam sofę i fotele i przyznam, że nigdy nie byłam tak zadowolona jak z tych mebli pod względem wykonania i designu.

User avatar
Czerwonacegla
Posts: 9
Joined: Fri 28 Sep, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Czerwonacegla » Wed 17 Oct, 2018

Na wymiar meble zazwyczaj lepiej sie sprawdzają, bo wszystko dopasowane i nie ma żadnych przerw, niestyczności.. tylko wiadomo meble na wymiar to i wyższe koszty, ale ja jestem tego zdania, że lepiej dopłacić za coś co ma służyć lata niż potem pluć sobie w brodę i być niezadowolonym, bo coś nie pasuje, albo się nie mieści.
Dom jest tam, gdzie rodzina

Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Domino84 » Fri 19 Oct, 2018

Warto wydać więcej na meble na wymiar. ;) Wtedy zyskujesz pewność, ze maksymalnie zagospodarujesz dostępną przestrzeń. :) Ja sobie dostatnio odremontowałam kuchnie i właśnie zamówiłam meble na wymiar. Mega jestem zadowolona, bo kuchnia dość mała, a teraz mam tam więcej miejsca na rzeczy.

jadzia13
Posts: 5
Joined: Sun 12 Nov, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by jadzia13 » Mon 22 Oct, 2018

Ja na twoim miejscu wybrałabym gotowe meble, tym bardziej że na necie jest teraz bardzo dużo Ciekawych rozwiązań które można wykorzystać. Mi sie podobaja już gotowe aranżacje, można wtedy spoto podpatrzyć.

Puulsi
Posts: 3
Joined: Wed 18 Apr, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Puulsi » Sat 27 Oct, 2018

Wydaje się lepszą opcją kupno mebli na wymiar. Te na pewno będą idealnie dopasowane do waszych wnętrz. Jednak takie meble na pewno będą znacznie droższa opcją. Myślę, że spokojnie dacie radę dopasować gotowe propozycje do waszych wnętrz. Z pomocami takich miejsc jak http://www.galameble.com/dla-projektant ... ojektanta/ możecie łatwo zaaranżować wnętrze, a także kupić niezbędne meble.

milla_
Posts: 5
Joined: Thu 22 Nov, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by milla_ » Thu 22 Nov, 2018

to zależy na co Cię stać - meble na wymiar wychodzą drożej niż takie z Ikei, dlatego jeśli amsz ogarniczony budżet - wybierz tańszą opcję. Jeśli chcesz robić gruntowny remont, i stawiasz na trwałość mebli a pieniądze aż tak Cię nie ogarniczają - rób na wymiar :)

mikka
Posts: 8
Joined: Sat 30 Jan, 2016
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by mikka » Thu 06 Dec, 2018

Meble na wymiar mają tą zalete, że idealnie wpasowują się w Twoje potrzeby. Natomiast do gotowych mebli to Ty musisz się dopasować;)

damiano5
Posts: 5
Joined: Wed 28 Nov, 2018
Contact:

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by damiano5 » Tue 18 Dec, 2018

Dokładnie, ale wszystko co na wymiar zapewne jest kilka razy droższe więc czasem na etapie projektowania warto uwzględnić standardowe meble.

budowniczy_k
Posts: 10
Joined: Tue 19 Feb, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by budowniczy_k » Thu 21 Feb, 2019

meble na wymiar dają przede wszystkim ogromne możliwości aranżacyjne, da się je idealnie wpasować i one dopasowywane są do nas a nie my do nich jak w przypadku klasycznych mebli. Jak dla mnie ich jedyną wada jest cena niestety

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by tomaszek23 » Wed 06 Mar, 2019

Tez jestem zwolennikiem mebli na wymiar. Przede wszystkim lubię je za to, że mogę dokładnie dobrać je pod to czego potrzebuję. Różne wysokości półek, wielkości szafek, to jest na pewno ich duża zaleta

User avatar
Mantis
Posts: 12
Joined: Tue 17 Jan, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Mantis » Tue 23 Jul, 2019

Zarówno meble na wymiar, jak i te gotowe, mają swoje dobre i złe strony. W przypadku mebli takich jak komody, stoły, czy krzesła lepsze są gotowe rozwiązania. Jeśli potrzebuje ktoś jednak całego zestawu mebli np. do kuchni o nietypowych wymiarach, to takie meble na zamówienie będą świetnym rozwiązaniem.

Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Domino84 » Tue 24 Sep, 2019

Ja zdecydowanie polecam meble na wymiar, szczególnie jak masz niezbyt ustawne mieszkanie. Też mieliśmy taki problem w mieszkaniu, porównywaliśmy oferty mebli gotowych i na wymiar - 2 miesiące potów i nerwów. Jednak doszliśmy do wniosku, że zamawiając meble na wymiar zaoszczędzimy dużo miejsca ( a nie mamy dużego mieszkania, więc było to dla nas bardzo istotne). Cała przestrzeń została wykorzystana w 100% i nasze mieszkanie wygląda na przytulne i jest funkcjonalne. Daj znać na co się zdecydowaliście i czy jesteście zadowoleni z efektów :)

Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zosia_K » Tue 05 Nov, 2019

U mnie doskonale sprawdziły się meble tzw. gotowe. Mimo, że o prostą ścianę w moim domu raczej trudno (budowlańcy się nie popisali) to nie było kłopotów z dopasowaniem mebli, a nawet udało mi się tanie meble kuchenne dopasować :wink: :idea:

KamilNorw
Posts: 12
Joined: Sat 07 Sep, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by KamilNorw » Mon 27 Jan, 2020

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad skorzystaniem z usług firmy, która zajmuje się instalacją systemów przesuwnych. Co możecie powiedzieć w temacie systemów przesuwnych ? Jeżeli tak to bardzo proszę o jakieś opinie w tym temacie. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

hakan9
Posts: 3
Joined: Sat 01 Feb, 2020

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by hakan9 » Sat 01 Feb, 2020

Zdecydowanie meble na wymiar. Warto rozważyć samą wymianę frontów, jeżeli w domu, który kupujemy są już meble na wymiar ale nie odpowiada nami ich kolor. To rozwiązanie pozwala na spore oszczędności. Kiedyś znalazłem artykuł na ten temat na stronie www.meblotap.pl. Można je równiez przemalować, chociaż, to już praca dla wytrwałych. Jeżeli jednak nie masz mebli w ogóle to tylko meble robione na zamówienie :)

Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zosia_K » Mon 03 Feb, 2020

Ja z kolei mam dobre doświadczenia ze sklepami meblowymi więc polecam gotowe zestawy. Bardzo dobrze sprawdzają się. Polecam gorąco naprawdę sklep wart polecenia.

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by b_r » Mon 06 Apr, 2020

Do kuchni polecam zdecydowanie meble na wymiar. Dzięki temu kuchnia będzie znacznie wygodniejsza w uzytkowaniu. Meble będzie można dopasować do wielkości pomieszczenia. Szczególnie przydatne jest to w przypadku niewielkich oraz nieustawnych kuchni, w których trudno jest ustawić meble już gotowe.

Jednak do jadalni czy do salonu, lepiej będzie zdecydować się na meble już gotowe. Mamy bardzo wiele dobrych sklepów z meblami, chociaż ze swojej strony polecam przejrzeć niewielkie meblarskie manufaktury, które oferują meble wysokiej jakości. Polecam stoły od Stolvero. Na stronie można znaleźć wiele ciekawych projektów. Firma oferuje również bardzo dobrą jakośc wykonania.

hakan9
Posts: 3
Joined: Sat 01 Feb, 2020

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by hakan9 » Thu 23 Apr, 2020

Ostatnio zakochałem się w sklepie https://meblownia.pl/category/akcesoria-meblowe . Jest w czym wybierać i nie chodzi tylko o meble. Jest tam mnóstwo cześć i akcesoriów. Jeżeli nawet nie zdecydujemy się na meble to dzięki odpowiednim akcesoriom meblowym możemy tchnąć nowe życie w stare meble. Sklep z Podlasia czyli moich okolic. Wpieram lokalne działalności.

Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zosia_K » Mon 27 Apr, 2020

My zdecydowanie postawiliśmy na gotowe meble i konsekwentnie w całym domu nie mamy robione nic pod wymiar. Przede wszystkim skusiła nas o wiele niższa cena i krótszy czas oczekiwania, a wyglądem nawet ciekawiej prezentują się niż robione na zamówienie.

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by star » Wed 12 Aug, 2020

Meble kuchenne zdecydowanie na wymiar. Meble na wymiar mają moim zdaniem znacznie więcej zalet

Możliwośc dopasowania mebli do pomieszczenia
Meble do samego sufitu ( zabudowa taka jest bardzo wygodna z uwagi na to, ze nic nie zbiera się na samej górze mebli, żadne kurze)
Możliwość personalizacji wnętrza mebli
Jak rownież bardzo duzy wybór kolorów frontów czy blatów kuchennych.
::)

Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Domino84 » Mon 24 Aug, 2020

Raczej stawiałbym na meble na wymiar, niezależnie od tego czy chcemy urządzić dom, biuro czy lokal. Zawsze lepiej jest dopasować zarówno rozmiary, jak i kolor mebli do naszego wnętrza. Niektóre z mebli można dodatkowo wyposażyć w przydatne elementy lub zaprojektować je tak, by zapewniały maksymalną funkcjonalność. Poza tym, meble na wymiar można wykonać z różnych materiałów, także w tym przypadku nie musimy wybierać spośród ograniczonej oferty salonu meblowego lub marketu.
Pozdrawiam

daniel36Wilk12
Posts: 10
Joined: Fri 12 Jun, 2020
Contact:

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by daniel36Wilk12 » Fri 04 Sep, 2020

Witam ja wolę meble gotowe z tymi na wymiar to różnie bywa.

Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zosia_K » Mon 07 Dec, 2020

Ja też jestem za gotowymi. Główny argument to wiadomy efekt - oglądam mebel i wiem, czy mi się podoba czy nie. W przypadku mebli na wymiar to jest zawsze wielka niewiadoma.

Vatsa
Posts: 1
Joined: Wed 30 Dec, 2020

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Vatsa » Wed 30 Dec, 2020

Czy warto jest kupować meble na wymiar czy jednak lepiej zostać przy gotowych z ofert sklepów meblowych? Mam niezbyt ustawne mieszkanie i w sumie dobrze by było właśnie zamówić sobie meble na wymiar, żeby dało się je wpasować do poszczególnych pomieszczeń. Oglądałam już nawet dobrą ofertę i zastanawiam się czy to na pewno dobry pomysł. Co myślicie na ten temat? Warto się bawić w projektowanie?

Danvir675123
Posts: 1
Joined: Tue 05 Jan, 2021

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Danvir675123 » Tue 05 Jan, 2021

Według mnie lepsze meble to są na wymiar



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”