Budowa komina

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
sokmarcin
Posts: 66
Joined: Mon 18 Jun, 2007

Budowa komina

Post by sokmarcin » Wed 05 Sep, 2007

Witam
Już raz poruszałem tutaj ten temat ale nie uzyskałem odpowiedzi więc ponawiam pytanie.

Chcę w domku zastosować wkład kominkowy oraz posiadać od strony tarasu grill murowany. Oba urządzenia miałyby się zanjdować przy scianie szczytowej ni nośnej budynku (kominek wew domku grill na zew.) Moje pytanie dotyczy budowy komina:
1. Czy lepiej budować komin ceglany czy zastosować komin systemowy np schiedel?
2. Czy buduje się kominy tak by dzieliły one ścianę zew. na dwie części? jak wyglądają wtedy połączenia tej ściany w rejonie komina?
3. Jeśli pkt. 2 nie jes twłaściwym rozwiązaniem to czy wywbudowanie komina równolegle do ściany szczytowej jest właściwe i w jakiej odległości. Gdzieś w internecie znalazłem informację, że musi to być 16 cm, zaś doradca tech. firmy schiedel informował o 10 i 5 cm w zależności od wybranego systemu.
Czy w takim przypadku dozwolone jest przeprowadzenie rury z kominka do komina prze drewnianą ścianę. Jak należałoby to zaizolować?
Pozdrawiam


BudujacaMari
Posts: 7
Joined: Thu 11 Mar, 2021

Re: Budowa komina

Post by BudujacaMari » Thu 24 Mar, 2022

Temat bardzo ciężki, jednak nie ryzykowałbym z realizacją takiego przedsięwzięcia samemu i zainwestował bym w porządnego grilla ogrodowego betonowego. Pochodzi od zaufanego sprzedawcy i jest naprawdę świetnej jakości.

witus19
Posts: 7
Joined: Tue 01 Feb, 2022

Re: Budowa komina

Post by witus19 » Sat 30 Apr, 2022

Budując dom bardzo ważnym elementem jest izolacja cieplna.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Budowa komina

Post by GretaS » Mon 30 May, 2022

witus19 wrote:
Sat 30 Apr, 2022
Budując dom bardzo ważnym elementem jest izolacja cieplna.
Dokładnie


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”