ogrzewanie w domu szkieletowym

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
KrzysiekS
Posts: 3
Joined: Thu 04 May, 2006

ogrzewanie w domu szkieletowym

Post by KrzysiekS » Wed 02 Aug, 2006

Witam wszystkich serdecznie

Mam zamiar wybudować domek szkieletowy ok 140m2.
Chciałbym zapytać eksperta bądz forumowiczów czym ogrzać taki domek. Chciałbym zaznaczyć że na terenie gdzie jest zlokalizowana moja działka nie ma gazu. tak więc pozostaje albo węgiel, albo zbiornik z gazem płynnym, lub olej opałowy. Co wybrać w takim przypadku


Staszek
Posts: 16
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Katowice

Post by Staszek » Thu 03 Aug, 2006

W mojej byłej firmie ogrzewaliśmy obiekt ( co prawda murowany) gazem ze zbiornika .
Jak przeliczaliśmy koszty wychodziło sakramencko drogo .Prawie 2 razy drożej niż gazem z gazociągu.

Radzę się zastanowić nad innymi mediami

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 03 Aug, 2006

Krzysiek

masz jeszcze dwie opcje: ogrzewanie elektryczne lub elektryczne+kominek (to z takich popularnych)

możesz jeszcze to przeanalizować

http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61608,2854796.html


pozdrawiam

mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

Post by mt » Fri 11 Aug, 2006


Michał G.
Posts: 54
Joined: Sat 07 Jan, 2006
Location: Toruń

Post by Michał G. » Fri 18 Aug, 2006

Ja ogrzewam mieszkanie elektrycznie i jestem zadowolony nie tylko z przyzwoitych rachunków, ale również z komfortu bezobsługowej eksploatacji. (Mimo, że inni pukają się w głowę.) Polecam ogrzewanie podłogowe!

http://polska-droga.pl/infopage.php?id=288

Michał

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 18 Aug, 2006

Witam
Michał ,przeczytałem ten artykuł ...... no niby może być ,tylko że przydałoby się więcej rzetelności
Oni płacą tyle za samo ogrzewanie gazem, a gdzie poniesione koszty centralnego ogrzewania, podłącza gazowego?"
ja zapytam - a gdzie koszty
W domu zamontowano instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperator), wspomaganej gruntowym wymiennikiem ciepła.
+ oczywiście
Ogrzewanie elektryczne - grzejniki konwekcyjne z możliwością indywidualnego sterowania..
??

pozdrawiam

Michał G.
Posts: 54
Joined: Sat 07 Jan, 2006
Location: Toruń

Post by Michał G. » Fri 18 Aug, 2006

Niestety nie mam wpływu na treść artykułu - nie jestem jego autorem.
Podałem jego przykład, aby pokazać, że ogrzewanie elektryczne kosztuje "normalnie". Może nie jest najtańsze, lecz nie trzeba być bogaczem aby z niego korzystać.
Ja ogrzewam mieszkanie 80 m2 w starym budynku ocieplonym styropianem.
Celowo nie podaję żadnych kwot, ponieważ używam energii elektr. także na inne cele i nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd. Wiem jedno: cała obsługa sprowadza się do włączenia regulatora jesienią i wyłączenia wiosną.
Ostatnio zleciłem wykonanie projektu ogrzewania elektrycznego podłogowego akumulacyjnego dla domu 113 m2. Za kilka dni będą wyniki. Napiszę jak wypadł kosztorys.

Michał.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 18 Aug, 2006

Witam
zapomniałem oczywiście napisać ,że nie czyniłem żadnych zarzutów stosunku do treści Twojego postu, tylko do treści artykułu :lol:

pozdrawiam

kruczek
Posts: 25
Joined: Mon 28 Aug, 2006
Location: KĘTY

Post by kruczek » Mon 28 Aug, 2006

przez osiem lat ogrzewałem się kominkiem uzupełniająco elektrycznie (silne mrozy)
W nieocieplonym starym domu pow. ok 100 m kw. koszty za całą zimę oscylowały w okolicy 1000 PLN

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 29 Aug, 2006

Ja bym proponowal zainteresowac sie pompa ciepla z pobore gruntowym. Faktem jest, ze koszt instalacji tego jest dosc duzy. W zaleznosci od dzialki i jeszcze paru innych czynnikow. Jesli jednak trafisz na dobra firme wyliczy Ci w miare dokladnie zwrot tego wydatku przed podjeciem decyzji. Warto tu poprosic kilka firm (to nic nie kosztuje), gdyz jest wielu "cwaniakow".



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”