POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
pedros75
Posty: 6
Rejestracja: czw 06 gru, 2018

POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Post autor: pedros75 » wt 19 lut, 2019

Witam
Jaka izolacja na posadzkach w pomieszczeniach mokrych ?
Moim zdaniem w pomieszczeniach mokrych na posadzce powinna być stosowana izolacja przeciwwilgociowa a nie tzw. opóźniacz pary wodnej, ale nie znalazłem nigdzie wzmianki na ten temat.

Co proponujecie na jako podłoże pod płytki - czy płyta OSB kładziona na folię i mocowana wkrętami to dobre rozwiązanie ? - czy nie lepszym byłoby zastosowanie płyt podłogowych np. Rigidur E20, E30M ? Mamy równą powierzchnię, którą możemy dodatkowo izolować folią w płynie.pedros75
Posty: 6
Rejestracja: czw 06 gru, 2018

Re: POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Post autor: pedros75 » wt 19 lut, 2019

Dziękuję poczytałem - ale dalej mam wątpliwości co do stosowania górnej płyty OSB, MFP itd. - czy dobrze rozumiem, że montujemy ją przybijając do poszycia dolnego dziurawiąc w ten sposób folię przeciwwilgociową?

Arch
Posty: 3
Rejestracja: pt 31 maja, 2019

Re: POSADZKA W POMIESZCZENIACH MOKRYCH ?

Post autor: Arch » sob 01 cze, 2019

Zauważyłem w (http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... an-i-dachu) opis układania na poszycie, warstwy wykończeniowej w postaci płytek ceramicznych. Takie rozwiązanie może sprawdzi się w salonie lub korytarzu jednakże wg. mnie jest niewystarczające w przypadku tzw. mokrej podłogi w łazience. Może ktoś z ekspertów tu zgromadzonych zna bardziej profesjonalny i sprawdzony sposób przeciwwilgociowej izolacji podłogi w łazience. Bardzo proszę o opis prawidłowego wykonania izolacji podłogi w łazience na stropie drewnianym.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”