Uwzględnienie drewnianej okładziny w obliczaniu współczynnika przenikania ciepła ściany

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Kasia H
Posts: 1
Joined: Mon 09 Sep, 2019

Uwzględnienie drewnianej okładziny w obliczaniu współczynnika przenikania ciepła ściany

Post by Kasia H » Mon 09 Sep, 2019

Szanowne koleżanki i koledzy zastanawiam się czy są materiały naukowe, które podejmują temat okładzin z drewna w obliczaniu współczynnika przenikania ciepła ? Ostatnio natrafiłam na pracę doktorską, która udowadniała izolacyjność zielonych fasad. Chciałam zaproponować okładzinę drewniana jako dodatkową izolację, a nie walor estetyczny. Zastanawiam się także czy elewacja drewniana była badana w kontekście stateczności cieplnej budynku i jaki ma wpływ na niego ?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Uwzględnienie drewnianej okładziny w obliczaniu współczynnika przenikania ciepła ściany

Post by Wojciech Nitka » Mon 09 Sep, 2019

Myślę, że warto zapoznać się z EN ISO 6946 – listopad 2004, Komponenty budowlane i elementy budynku. Opór cieplny i współczynnik przenikania ciepła. Metoda obliczenia.
Polecam - http://budujzdrewna.pl/technologia/syst ... ntylacyjna
Elewacja drewniana wymaga szczeliny wentylacyjnej pomiędzy okładziną a powierzchnią poszycia pokrytego folią wiatroizolacyjną. Szczelina zapewnia jednakowe oddziaływanie warunków atmosferycznych na obie strony desek, co niweluje skutki wypaczania się desek, spowodowanego nadmiernym zawilgoceniem z jednej strony.

Przy okazji - z chęcią zapoznałbym się z tą pracą doktorską.

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”