warstwy ściany zewnętrznej

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
KamilaJAg
Posts: 2
Joined: Tue 22 Oct, 2019

warstwy ściany zewnętrznej

Post by KamilaJAg » Tue 22 Oct, 2019

Witam, planuję budowę domu szkieletowego, projekt aktualnie jest robiony przez architekta, jednak zaproponował on inne rozwiązanie ściany zewnętrznej, takiej której nie znalazłam na tej stronie ani w książce Pana Wojciecha, proszę o opinie na temat tak zaprojektowanej ściany:

warstwy od zewnątrz:

- tynk na zaprawie klejowej
- siatka Leduchowskiego
- tektura bitumizowana
- płyta OSB 12 mm
- wiatroizolacja
- ruszt 10 cm / wełna 10 cm
- ruszt 15 cm/ wełna 15 cm
- folia opóźniacza pary
- opcjonalnie ruszt 5 cm na instalacje
- płyta OSB 12 mm
- płyta GK

Głównie chodzi mi o ocieplenie zewnętrzne, a w tym przypadku raczej wewnętrzne ??
z góry dziękuję za pomoc :)


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: warstwy ściany zewnętrznej

Post by Wojciech Nitka » Wed 23 Oct, 2019

Też nigdzie nie znalazłem takiego rozwiązania. Ale artyści zawsze szukają swoich rozwiązań, zamiast stosować sprawdzone i powszechnie stosowane rozwiązania.

KamilaJAg
Posts: 2
Joined: Tue 22 Oct, 2019

Re: warstwy ściany zewnętrznej

Post by KamilaJAg » Wed 23 Oct, 2019

dziękuję za odpowiedź, nie znalazł Pan takiego rozwiązania ale czy może Pan wydać swoja opinie na temat takiej ściany ? Już nie chodzi mi o to tynkowanie na OSB ale samo ocieplenie ściany który jest tylko wewnątrz i obite z dwóch stron płytą OSB, czy jest to poprawne ?

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Re: warstwy ściany zewnętrznej

Post by pecoalsw » Thu 11 May, 2023

Dokladnie to samo pomyslalem co Pan Wojciech... Ale mniej artysci... bardziej chyba ludzie szkodzacy budownictwu drewnianemu... Zyczylbym sobie osobiscie aby Pan Wojciech bardziej zdecydowanie przeciw takim "artystom" reagowal... Bo to chyba jakis zart :-(


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”