Przekrój ściany

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Matjas
Posts: 4
Joined: Mon 12 Apr, 2021

Przekrój ściany

Post by Matjas » Wed 14 Apr, 2021

Witam
Zastanawiam się nad doborem materiału na przekrój ściany
Architekt coś takiego wymyślił :
Ściany konstrukcyjne
Ściany w konstrukcji drewnianej szkieletowej o przekroju elementu 8x18cm (C24) co 62,5cm,wypełnienie ściany wełną mineralną gr. 15cm z pozostawioną pustką powietrzną wentylacyjną,od wewnątrz zastosować folię paroszczelną, od zewnątrz folia paroprzepuszczalna. Ocieplenie
ścian zewnętrznych zaprojektowano w technologii „lekko-mokrej” polegającej na wykonaniu na elewacji budynku warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej grubości 10-20cm na ruszcie drewnianym (wg. rys. elewacji), tynk wykonać na płycie OSB z wcześniej zatopioną w kleju siatką. Na tak przygotowany podkład należy nakładać tynk mineralny gładki Ispo Classic. Tynk należy malować farbami samoczyszczącymi za pomocą wałka. Montaż paneli elewacyjnych lub desek elewacyjnych wg zaleceń i technologii producenta
Nie bardzo mi pasuje tynk na płytę OSB ...
Z góry dziękuje za rady


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Przekrój ściany

Post by Wojciech Nitka » Wed 14 Apr, 2021

Proszę napisz kolejno układ warstw w ścianie - od zewnątrz.

Matjas
Posts: 4
Joined: Mon 12 Apr, 2021

Re: Przekrój ściany

Post by Matjas » Wed 14 Apr, 2021

Tynk na siatce, styropian 15 cm, plyta OSB, folia paroprzepuszczalna, wełna mineralna między słupami albo piana, słupy drewniane, folia paroizolacyjna i płyta gipsowa od środka.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Przekrój ściany

Post by Wojciech Nitka » Wed 14 Apr, 2021

To dlaczego piszesz "tynk wykonać na płycie OSB z wcześniej zatopioną w kleju siatką. Na tak przygotowany podkład należy nakładać tynk mineralny gładki Ispo Classic."?
Nie radzę kłaść tynku bezpośrednio na płycie poszycia. Konstrukcja pracuje i tynk może bardzo łatwo popękać.

Matjas
Posts: 4
Joined: Mon 12 Apr, 2021

Re: Przekrój ściany

Post by Matjas » Wed 14 Apr, 2021

To są wypociny mojego architekta tak mam w projekcie że tynk na OSB dzisiaj mu napisałem SMS bo coś mi tu nie gra żeby mi podał po kolei układ warstw i mi pisze że teraz tynk na styropianie ...
Trochę się naczytałem tego forum i mi się wydaje że najlepszą opcją by była wełna mineralna fasadowa i na to tynk
Proszę o radę

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Przekrój ściany

Post by Wojciech Nitka » Wed 14 Apr, 2021

Masz rację - "najlepszą opcją by była wełna mineralna fasadowa i na to tynk".

Matjas
Posts: 4
Joined: Mon 12 Apr, 2021

Re: Przekrój ściany

Post by Matjas » Wed 14 Apr, 2021

Grubość tej wełny tyle co styropianu 15 cm ?



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”