Ekonomiczny sposób budowy szkieletu drewnianego

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Asystent
Posts: 4
Joined: Tue 28 Nov, 2006

Ekonomiczny sposób budowy szkieletu drewnianego

Post by Asystent » Tue 28 Nov, 2006

Zgodnie z ww artykułem rozstaw słupków w ścianie zewnętrznej powinien mieć podwójny moduł 120cm dostosowany do wymiarów płyt poszycia. Niestety płyty osb/3 mają wymiary 1250x2500, wiec przy tekim rostawie słupków trzeba wszystkie płyty docinać. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 28 Nov, 2006

Projektant lub osoba adoptujaca projekt gotowy moze naniesc odpowiednie poprawki. Wprawdzie to wymaga przeliczenia konstrukcji, ale to i tak powinno zostac wykonane.

Asystent
Posts: 4
Joined: Tue 28 Nov, 2006

Post by Asystent » Wed 06 Dec, 2006

Ja właśnie jestem projektantem a właściwie asystentem, który nie ma doświadczenia w domach szkieletowych. Szukam informacji na temat projektowania takowych domów, ale jak widze wszystkie artykuły dotyczące domów szkieletowych są to przedruki z literatury angielskiej i nie są przystosowane do warunków polskich.
Może ktoś mi pomoże jakimi ogólnymi zasadami powinienem się kierować przy rostawie słupków nośnych i rozmieszczeniu otworów okiennych i drzwiowych. Chodzi mi tu o względy głównie ekonomiczne i konstrukcyjne nie o architektoniczne.

mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

Post by mt » Thu 07 Dec, 2006

w Gdańsku w Leroy'u widziałem płyty OSB o szerokości 1250mm, ale w Castoramie były o szerokości 1200, co załatwia Twój problem...


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”