Dom szkieletowy na wilgotnym terenie.

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
damian79
Posts: 1
Joined: Sat 25 Nov, 2006
Location: WLKP

Dom szkieletowy na wilgotnym terenie.

Post by damian79 » Sun 07 Jan, 2007

Witam.
Mam pytanie na które nie mogę już od dłuższego czasu znaleźć odpowiedzi, a mianowicie - czy wilgotność podłoża i powietrza może mieć wpływ na dom szkieletowy ?zakładając oczywiście że dom wykonany jest prawidłowo...chodzi o to że mam działkę budowlaną w wielkopolsce w Długiej Goślinie były to tereny rolne kiedyś działka położona jest bardzo blisko lasu i człowiek z firmy która nam działkę sprzedała polecił nam nie budować domu na tym terenie w systemie szkieletowym ponieważ jak twaierdzi jest tam wilotny teren i klimat i dom po kilku latach zacznie się wyprężać tzn. ściany będą się wyprężać jak to określił...bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie ponieważ chciałbym jak najszybciej zacząć budowę i nie wiem jaki projekt wybrać czy w szkielecie czy tradycyjny, albo jakiś link do strony gdzie są na ten temat informacje ponieważ sam nic nie znalazłem.Z góry dzięuję za odpowiedź.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Dom szkieletowy na wilgotnym terenie.

Post by Wojciech Nitka » Thu 11 Jan, 2007

damian79 wrote:czy wilgotność podłoża i powietrza może mieć wpływ na dom szkieletowy? zakładając oczywiście że dom wykonany jest prawidłowo....
Przy prawidłowo wykonanym budynku wilgotność podłoża i powietrza nie powinna mieć żadnego wpływu na dom szkieletowy. Wykonanie prawidłowej przeciwwodnej izolacji poziomej winno całkowicie ograniczyć jakikolwiek wpływ wilgoci z podłoża na budynek czy jego konstrukcję.
Wilgotność powietrza nie jest stała a raczej jest zmienna, stąd zewnętrzne elementy budynku nie będą podlagać stałemu zawilgoceniu, a co najwyżej okresowemu, te zaś w okresie niskiej wilgotności i pod wpływem wiatru będą ulegały przesychaniu. A cały budynek przed wilgocią z zewnątrz winna chronić folia wiatroizolacyjna.
Zatem nie widzę przeszków w budowaniu domu na wspomianym terenie. Proponuję jednak w tym zakresie nawiązać współpracę z rzetelną i wiarygodną firmą wykonawczą.

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”