Ocieplenie domku

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Elvis101
Posts: 2
Joined: Sun 06 Mar, 2005

Ocieplenie domku

Post by Elvis101 » Sun 06 Mar, 2005

Mam problem z ogrzaniem domku drewnianego w zimie. Pomimo, że jest to tzw. domek całoroczny a izolacja termiczna to wełna+styropian (ściany z płyty OSB), nie jestem w stanie ogrzać domku za pomocą kominka + ogrzewania podłogowego. Zapewniano mnie, że kominek (z rozprowadzeniem ciepła) wystarczy z zapasem aby ogrzać taki domek.
Przy okazji mam pytanie: jaka powinna być grubość styropianu w ścianach zewnętzrnych w domku całorocznym? U mnie jest 5 cm.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 06 Mar, 2005

Nic nie piszesz jaką grubość izolacji cieplnej masz w ścianach. 5 cm styropianu na zewnątrz to powszechnie stosowana grubość.
Ale to, że nie możesz dogrzać domku to nie musi być tylko sprawa grubości izolacji cieplnej w ścianach zewnętrznych. Ważnym jest też układ warstw w ścianie, czy stropodachu. Jak to u Ciebie wygląda?

Elvis101
Posts: 2
Joined: Sun 06 Mar, 2005

Post by Elvis101 » Mon 07 Mar, 2005

Dziękuję za odpowiedź, dowiem się jak dokłądnie wygląda u mnie konstrukcja ścian i dachy i napiszę (domek stawiała firma Danmar - miałem do wyboru ściany zewnętrzne z desek drewnianych lub za dość dużą dopłatą płytę OSB+tynk strukturalny - wybrałem to drugie). Niestety nie dostałem od firmy specyfikacji konstrukcji.
Pomimo trzydniowego ciągłego palenia w kominku i włączonego ogrzewania podłogowego temperatura w domku nie chce przekroczyć 15 stopni, a miał być to domek który łatwo będzie ogrzać :(


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”