Szkielet do samodzielnego montażu

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Morning13
Posts: 89
Joined: Sun 20 May, 2007
Location: Bydgoszcz

Szkielet do samodzielnego montażu

Post by Morning13 » Sun 20 May, 2007

Jestem na etapie wyboru projektu na mój wymarzony wiejski domek z drzewa:) czy ktoś zna firmy które przygotują detale na szkielet domu + konstrukcje dachu zostawią ją na płycie betonowej i się oddalą??

Upraszczając chodzi mi o firmę, która wykona szkielet ale bez montażu.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 20 May, 2007

To raczej nie problem firmy, która przygotuje elementy szkieletu, a raczej odpowiedniego przygotowania projektu, w którym byłyby dokładnie rozrysowane ściany, stropy itp., a także ich elementy. Muszę jednak przyznać, że osobiście nigdy nie spotkałem się z tak szczegółowo opracowanym projektem.

Może korzystając z programów komputerowych, np. Panel Master - do ścian i stropów lub Mitek - do konstrukcji dachowych, udałoby się uzyskać rozrysowany komplet elementów do konstrukcji szkieletowej.

Morning13
Posts: 89
Joined: Sun 20 May, 2007
Location: Bydgoszcz

Post by Morning13 » Sun 20 May, 2007

Wiem, że jako expert tego forum musi być Pan obiektywny i tak w samej rzeczy jest. Pochwalam to i akceptuję. Ale byłbym bardzo wdzięczny gdyby mógł Pan wskazać godną zaufania firmę która wykonałaby taki szkielecik.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 20 May, 2007

Morning13 wrote:gdyby mógł Pan wskazać godną zaufania firmę która wykonałaby taki szkielecik.
Wydawało mi się, że napisałem wyraźnie - to nie temat dla firmy wykonawczej, to temat dla projektanta. A wówczas, mając dokładnie rozrysowane poszczególne elementy konstrukcji sam będziesz mógł je przyciąć.

Nie znam firmy wykonawczej, która bez szczegółowego rozrysowania poszczególnych elementów konstrukcji szkieletu opracowania projektu podjęłaby się "produkcji" elementów szkieletu.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”