Kupno kilkuletniego kanadyjczyka

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Pejocik
Posts: 1
Joined: Mon 14 Mar, 2005

Kupno kilkuletniego kanadyjczyka

Post by Pejocik » Mon 14 Mar, 2005

Witam,

Próbowałem znaleźć parę wskazówek pomocnych dla kogoś, kto ma na oku używany dom drewniany szkieletowy, i - niestety - z marnym efektem. Czy ktoś może mi pomóc znaleźć odpowiedzi na takie pytania:

1. Jest gdzieś jakiś "poradnik dla kupujących szkielet"? Na sieci lub na papierze... (Sorry, jeśli to jest na tym forum. NAPRAWDĘ szukałem...)
2. Czy są jakiekolwiek metody oceny stanu szkieletu stojącego parę lat?3. Czy są rzeczoznawcy, których można by nająć do oceny stanu paroletniego kanadyjczyka i czy dużo to może dać? (okolice Warszawy)
4. Jak w polskich warunkach wyceniać kanadyjczyki? Są gdzieś jakieś sugestie w rodzaju: 5 lat - wartość odpowiada 80% kosztu budowy, 10 lat - 60%.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Pejocik


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 14 Mar, 2005

O ile mi wiadomo takiego poradnika w naszym necie nie ma. Być może w amerykańskim czy kanadyjskim coś można by znaleźć.

Kilka takich ocen w ostatnim okresie robiłem. Ważne w tym wszystkim jest jaka firma i kiedy go budowała.
Co do wyceny to myślę, że rzeczoznawcy od wycen jakieś tam wskaźniki przyjmują. Chyba tam z tym tematem będziesz musial się zwrócić.

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”