Jaka konstrukcja sufitu g-k pod stropem drewnianym?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
rbl
Posts: 2
Joined: Wed 11 May, 2005
Location: Wrocław

Jaka konstrukcja sufitu g-k pod stropem drewnianym?

Post by rbl » Wed 11 May, 2005

Mam strop z belek drewnianych, od góry obity płytami OSB, pomiędzy wypełniony wełną. Od spodu chciałbym zrobić sufit z płyt g-k na profilach metalowych. Jaki rodzaj konstrukcji należy zastosować: jak dla sufitów podwieszanych (jedno- lub dwupoziomową?) czy może jak dla zabudowy poddaszy tzn. tylko równoległe profile CD mocowane ES-ami do belek?

Mam wątpliwości co do stosowania konstrukcji poddaszowej, ponieważ po tym stropie będzie się chodzić, a więc płyty będa bardziej narażone na pękanie ze względu na pracę belek niż np. położone na skosach poddasza.

Jakie rozwiązanie się stosuje?
Pozdrawiam,
rbl


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 12 May, 2005

Sensowne odpowiedzi na Twój post znalazłem na stronach Forum Muratora. Nie będę się więc tu wymądrzał, by nie powtarzać tego co już inni napisali.

Powodzenia

rbl
Posts: 2
Joined: Wed 11 May, 2005
Location: Wrocław

Post by rbl » Thu 12 May, 2005

Tak, za radą gości forum Muratora już wiadomo, że będzie to ruszt jak dla sufitów podwieszanych. A czy ma znaczenie kierunek ułożenia profili głównych w stosunku do belek stropu - zarówno w konstrukcji jedno- jak i dwupoziomowej (w sensie wzdłuż lub w poprzek?)
Oczywiście przegrzebałem materiały producentów, ale oni tam wszędzie opisują konstrukcje pod sufitem nie-drewnianym, gdzie nie ma to znaczenia, bo taki strop dużo mniej pracuje.

rbl


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”