wiatroizolacja pod płytą osb czy to dobrze?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
zygmor
Posts: 2
Joined: Tue 09 Oct, 2007

wiatroizolacja pod płytą osb czy to dobrze?

Post by zygmor » Tue 13 Nov, 2007

Na płytach osb ułożony mam gont bitumiczny to wszystko opiera się na belkach dachowych. Zamierzam ocieplać poddasze, bo ściany mam już ocieplone.
Kupiłem maty z wełny mineralnej knaufa classic 040 i zapytałem knaufa czy wełnę mineralną od strony wentylowanej szczeliny płyty osb należy zabezpieczyć wiatroizolacją czy nie koniecznie.
Knauf odpisał, że ich wełna powinna być od strony warunków atmosferycznych jakim jest przerwa wentylacyjna zaizolowana wiatroizolacją.
I teraz mam pytanie jak to technicznie zrobić, czy kłaść wiatroizolację na belki z zakładem.
Po drugie wszystko musi być szczelne, jak to pogodzić.
Na potwierdzenie tej teorii osłaniania wełny wiatroizolacją dowiedziałem się, że nie osłonięta wiatroizolacją wełna wytracać będzie dużo więcej ciepła zgromadzonego w wełnie poprzez nieosłoniętą szczelinę wentylacyjną zmniejszając izolacyjność warstwy izolacji.
Pozdrawiam, zygmor
pozdrawiam, zygmor


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 14 Nov, 2007

Czy jest przeplyw powietrza pod polacia dachowa?

zygmor
Posts: 2
Joined: Tue 09 Oct, 2007

Post by zygmor » Thu 15 Nov, 2007

Tak przeplyw jest i to spora, przerwa wentylacyjna planowana ok 5 cm.
pozdrawiam, zygmor

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 15 Nov, 2007

zygmor wrote:Knauf odpisał, że ich wełna powinna być od strony warunków atmosferycznych jakim jest przerwa wentylacyjna zaizolowana wiatroizolacją.
Tak, ale musi byc odpowienio dobrana jej paroprzepuszczalnosc wzgledem konstrukcji dachu. Nie bardzo jednak widze jak ja teraz prawidlowo zalozysz, gdyz wykonuje sie to wczesniej - zgodnie z projektem.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”