PILNE belki, legary, wełna jak?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
alpachino
Posts: 2
Joined: Fri 07 Dec, 2007

PILNE belki, legary, wełna jak?

Post by alpachino » Fri 07 Dec, 2007

Witam wszystkich.
Wykańczam podłogę na poddaszu, konstrukcja jest taka:
belki, na nich kładę legary, na legary płytę osb 25mm, pomiędzy belkami położyłem wełnę 2x10cm,
Moje pytanie jest takie: pomiędzy legarami kładę wełne 5cm, natomiast ta wełna przykrywa belki (od góry). Czy nie powinienem zrezygnowac z położenia tej wełny, ponieważ mam obawy że zamiast dodatkowo docieplic i wyciszyc podłogę zaszkodzę tym belkom??? (nie beda mialy jak oddychac brak cyrkulacji powietrza)
Bardzo proszę, płytę zaczęto dzisiaj przykręcać.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 07 Dec, 2007

Te pięć dodatkowych centymetrów nie wzmocni izolacyjności akustycznej stropu. Dużo lepszym rozwiązaniem, zwiększającycm izolacyjność byłoby zastosowanie przekładek (taśm akustycznych) pomiędzy belkami a legarami (jeżeli już takowy dałeś), a także pomiędzy lagarami a płytą podłogi.

Więcej na temat izolacyjności akustycznej stropów - http://www.szkielet.pl/wymagania/19.php

A tak przy okazji - po co ten ruszt?

alpachino
Posts: 2
Joined: Fri 07 Dec, 2007

Post by alpachino » Fri 07 Dec, 2007

Przepraszam ale jestem lajkiem w tych sprawach i nie bardzo rozumiem co to jest ten "ruszt" czy chodzi o legary jezeli tak to dlatego ze belki maja odleglosc 1,2 pomiedzy soba, natomiast legary to zmniejsza.
Natomiast tasmy akustyczne nie wiem nawet jak wygladaja :oops:
Natomiast zastanawialem sie zeby dac pomiedzy belka a plyta pianke delatacyjna ale w koncu i z tego zrezygnowalem nie wiem czy dobrze. Tak samo z klejem, poniewaz w instrukcji montazu pisza zeby poza wkretami przykleic plyte klejem.

Zembrowski
Posts: 104
Joined: Sun 21 Oct, 2007
Contact:

Post by Zembrowski » Tue 11 Dec, 2007

Alpachino
Układ masz poprawny, a te dodatkowe 5 cm wełny nic już nie pomoże - chociaż belkom nie zaszkodzi.
Zwróć uwagę, aby zastosowano odpowiednią ilość i długość wkrętów mocujących OSB. Mam nadzieję, że OSB dobrano poprawną?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”