Czy kafle w lazience na pietrze nie popekaja???

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Czy kafle w lazience na pietrze nie popekaja???

Post by Mili » Thu 22 May, 2008

Witam, mam problem, wczoraj byl hydraulik i ustalalismy w jakim miejscu co ma byc itp, zwrocilon uwage na podloge w lazience na pietrze , podskoczyl lekko i cala podloga ugiela sie i drzala , spytal a co bedzie z kaflami?????? No wlasnie, przeciez chyba wszystko popeka.......... podloga wyglada nastepujaco - od dolu legary w stropie 22cm na 18cm na tym OSB 2,5cm i to wlasciwie wszystko, nasz ciesla mial w planach bezposrednio na osb polozyc pianke i na to juz dechy -wlasciwa podloga. W ogole to zostaje od powierzchni osb tylko 5cm na zrobienie podlogi , a w lazience to beda rury musialy isc dolem, czyli miedzy legarami .Hydraulik zaproponowal polozenie jeszcze dwoch warstw osb w lazience, nie wiem czy to dobre rozwiazanie??? Czy to zapweni , ze podloga nie bedzie drzec itp? a moze zrezygnowac z kafli? no a co na scianach w takim wypadku? czy tam moga byc kafle????
Moze ktos wie jak to rozwiazac :?: :???:
pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 22 May, 2008

To tak się buduje w rejonie Trójmiasta? Czy ten dom o belkach stropowych 22 x 18 cm to dom o konstrukcji drewnianej czy tylko strop jest drewniany w budynku o konstrukcji tradycyjnej?

Jednak zanim cokolwiek będzie można Ci podpowiedzieć MUSISZ podać osiowy rozstaw belek - czy te belki są co 40, 60, 90 a może 120 cm. To jest podstawa do określenia grubości podłogi. Nie mniej, by płytki nie odpadały na uginającym się stropie, musisz go wzmocić tak, by nie uginał się. Podstawą jest gruboiść poszycia stropu. Nie mniej, nawet przy najmniejszym rozstawie belek - 30 cm - wymagane jest stosowanie podwójnej płyty - nim. 2 x 18 mm.
Jaki zatem masz rozstaw belek stropowych i jakiej grubosci płyty należy użyć by twój strop nie uginał się?

Rozumuem, że to jest strop międzykondygnacyjny. Jakie zatem zastosowałeś rozwiązania w zakresie izolacyjności akustycznej?

Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Post by Mili » Thu 22 May, 2008

dom jest oczywiscie szkieletowy, rozstaw belek w stropie miedzykond.wydaje mi sie jest na 80-90cm , wieczorem pojade i dokladnie zmierze, wyciszenie podlogi bedzie poprzez wate miedzy legarami, od dolu. zamieszcze moze zdjecie jak to wyglada http://i258.photobucket.com/albums/hh27 ... C00212.jpg
lazienka bedzie dokladnie nad pomieszczeniem z prawej strony , tam gdzie widac 2 mniejsze okienka, http://i258.photobucket.com/albums/hh27 ... mku128.jpg a tutaj widok juz na pietrze, w tym rogu na lewo od balkonu bedzie lazienka
tutaj jak juz sie prezentuje , od strony ogrodu http://i258.photobucket.com/albums/hh27 ... mku141.jpg

tutaj jeszcze znalazlam zdjecie gdzie widzc strop pod lazienka, za tym tylnim kominem http://i258.photobucket.com/albums/hh27 ... C00238.jpg

pomierze dokladnie te odleglosci :oops: , tak to jest jak chlopa w domu nie ma i baba buduje :roll:

Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Post by Mili » Thu 22 May, 2008

Pomierzylam, wiec grubosc legarow jest nie jak wyzej napisalam 18 cm/22 cm - przepraszam - a 12 cm na 22 cm, a odleglosc 80 cm, 65 cm oraz 90 cm.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 23 May, 2008

Witam
Miałam ten sam problem... co z kaflami w łazięce na piętrze?...
Wspólnie z wykonawcą wymysliliśmy tak:
Belki stropowe co 40 cm na to płyta osb potem wylewka z ogrzewaniem podłogowym i na to dopiero kafelki (oczywiście dochodzi membrana i izolacja akustyczna 19,5cm ekofiber od dołu płyta kart-gips). Byłam na budowie na której zastosowano ten rodzaj technologii...poskakałam, poskakałam :lol: no i calkiem niezle, sądze, że kafle będą się trzymać :grin: W pozostałej części domu belki stropowe co 60 cm.

pozdrawiam
finka

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 23 May, 2008

Mili wrote:grubosc legarow jest nie jak wyzej napisalam 18 cm/22 cm - przepraszam - a 12 cm na 22 cm, a odleglosc 80 cm, 65 cm oraz 90 cm.
Zwróć uwagę - Kronopol, producent płyty OSB - sugeruje stoswanie na podłogę, przy osowym rozstawie belek 400 mm płyty grubości 18 - 22 mm, a przy rozstawie 600 mm - płyty grub. 22 mm. Jakiej grubości zatem płyty nalezy stoswać przy rozstawie belek "80 cm, 65 cm oraz 90 cm", a do tego pod kafelki?
Ze swej strony sugerowałbym podwójną płytę OSB/3 grub. 25 mm lub rozwiązanie przedstawione przez finkamala - wylewka betonowa, co jest popularnym rozwiązaniem w domach szkieletowych. Wylewka stanowi jednocześnie bardzo dobra izolację akustyczną stropu. Z tego też względu jest to bardzo powszechne rozwiązanie stosowane w domach gotowych na terenie Niemiec.

Tak przy okazji - mozesz zdradzić kto projektował dom i z kim budujesz?

Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Post by Mili » Fri 23 May, 2008

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Rozwiazanie z wylewka wydaje sie byc odpowiednie, ale boje sie ciezaru, wiec chyba zastosuje 2x osb, ale czy 2x osb dac tylko w lazience , czy na calej kondygnacji ?
Panie Wojciechu, ja powinnam dawno Pana posluchac i zmienic projektanata - tak jak Pan juz kiedys mi sugerowal (kiedys pytalam o rozpietosc dachu w domu szkieletowym), nasz architekt sie nie popisal, caly projekt wlacznie z zestawieniem materialow byl do kitu, oszukal nas , ze zna sie na tej technologii , a w gruncie rzeczy to wszystko bylo poprawiane przez naszego wykonawce oraz kierownika budowy, a wykonawca jest osoba prywatna - ciesla, ktory juz ma na swoim koncie kilka domow szkieletowych. Nie robimy z zadna firma.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”