Jak łączyć ścianę murowaną ze szkieletem drewnianym????

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Morning13
Posts: 89
Joined: Sun 20 May, 2007
Location: Bydgoszcz

Jak łączyć ścianę murowaną ze szkieletem drewnianym????

Post by Morning13 » Sun 17 Aug, 2008

Witam, jestem w trakcie omawiania z architektem szczegółów konstrukcyjnych mojego domku. (szkic projektu poniżej)
Architekt niestety nie ma pojęcia o budowie domów szkieletowych dlatego zwracam się do forumowiczów.
Dom jest łukowy. Wszystkie zewnętrzne łukowe ściany oraz ścianki działowe są wykonane w szkielecie. Ściana wklęsła jest przeszklona na całej długości. Natomiast dwie proste ściany, zamykające łuk wykonane są w tradycyjnej technologi - czyli murowane z ytong'a, ocieplone i obłozone jakąś cegiełką.

PYTANIE!!! Jak połączyć ścianę murowaną ze szklaną ścianą wklęsłą tak by nie nastąpiło przemarzanie oraz by nie tworzyć niepotrzebnych uskoków

Czy rozwiązanie, które przedstawiłem w drugim szkicu zabezpieczy konstrukcję przed przemarzaniem???
Attachments
dom-z-drewna.jpg
sciana.jpg


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 18 Aug, 2008

Moim zdaniem, jesli moge, lepiej znalezc architekta znajacego sie na tej technologii

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 23 Aug, 2008

:mrgreen: ...na architekta bym nie liczyl bo jak to mowia ,,papier wszystko przyjmie"moim zdaniem to rola wykonawcy z doswiadczeniem w,, szkieletowce"....

Pozatym bardzo orginalna koncepcja domu... :cool:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 23 Aug, 2008

W tym przypadku architekt powinien mieć uprawnienia konstruktora i odpowiednie doświadczenie. Ewentualnie pracownia, gdzie architekt i konstruktor pracują razem nad projektem.

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Wed 27 Aug, 2008

Czy nie lepiej zrezygnować z ytonga i zamknąć szkielet po prostu...szkieletem?
Image
Image

Generalnie chodzi mi o zwykły detal, gdy szkielet obmurowuje się cegłą (kotwienie elewacji):
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... n%26sa%3DN



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”