Przejscia rur przez pustke podpodlogowa.

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Andrzej W
Posts: 43
Joined: Sat 08 Jan, 2005
Location: Gdynia

Przejscia rur przez pustke podpodlogowa.

Post by Andrzej W » Sun 19 Jun, 2005

Szanowni Panstwo,
Jestem na etapie doprowadzenia rury kanalizacyjnej i wodociagowej do wewnatrz domku (rekreacyjnego) wykonanego w technologii szkieletowej. Od dolu mam tzw. pustke podpodlogowa. Podloge ze wzgledu na szczuplosc miejsca miedzy podloga a gruntem trzeba bylo zaizolowac bardzo wczesnie. Zastanawiam sie, na co powinienem zwrocic uwage przy przeprowadzaniu rur kanalizacyjnych przez izolacje. Izolacja podlogi sklada sie liczac od gruntu z folii wiatroizolacyjnej, 15cm welny i 22mm plyty OSB3 (W lazience wrzuce dodatkowa 22mm plyte OSB3). Gdyby ktos mial jakies uwagi, szkice, doswiadczenia to bardzo prosze powiedzcie. Z gory za wszystkie dziekuje.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 05 Jul, 2005

Jedyne na co powienieneś zwrócić uwagę to na uszczelnienie przejścia przez płytę OSB. Do uszczelnienia stosuj masy trwale plastyczne.

Jak widzę strop wykonany "klasycznie". Gratuluję. A co z przewietrzaniem przestrzeni podpodłogowej ? A folia na grucie leży ?

Andrzej W
Posts: 43
Joined: Sat 08 Jan, 2005
Location: Gdynia

Post by Andrzej W » Sat 09 Jul, 2005

Dzieki za rade,
Wietrzenie wg Katalogu. Wywietrzniki jak do lazienki (z Castoramy 12zl) z regulowanym otwarciem. Folie (budowlana) poloze na gruncie jak ja zdejme z dachu. Na razie nia oslaniam dom bo dach bedzie dopiero w przyszlym tygodniu. Nie dopilnowalem impregnacji krokwi i zdecydowalem sie na zdjecie krokwi z dachu i impregnacje cisnieniowa w poblizu. Zastanawiam sie jak na takich swiezo zaimpregnowanych krokwiach (roztwor soli) bedzie sie zachowywala blachodachowka - chodzi mi o korozje. Moze mi Pan cos na ten temat powiedziec?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”