Gdzie założyć paroizolację

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 03 Apr, 2010

framer wrote:Miałem okazje budować w czterech stanach New York , New Jersey, Conecticuet,Pennsylvania (ten ostatni stan ma klimat identyczny jak w Polsce) i muszę przyznać że nikt nie stosuje tam paroizolacji,co więcej przy okazji robienia przybudówek ,,otwierałem'' ściany w kilkunastoletnich domach i nie było tam śladów wilgoci.
Warto zapoznać się - gdzie na terenie Stanów i w jakim zakresie kontrolowany przepływ pary jest wymagany - http://www.buildingscience.com/document ... de_changes


JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Sat 03 Apr, 2010

a czy sa jakies polskie przepisy w tym zakresie? pytanie do p. wojtka no i innych uzytkownikow tego forum.

zajc61
Posts: 3
Joined: Sat 20 Mar, 2010

Post by zajc61 » Wed 07 Apr, 2010

Mam pytanie odnośnie montażu paroizolacji na ścianach zewnętrznych wewnątrz domu. Jak zacząć montaż przy foli 2x50 od dołu czy od góry? Pionowo czy poziomo. Jakiej szerokości zastosować zakład bo informacje są rozbieżne. Jak wykończyć ściany narożnikowe.

tomek bialystok
Posts: 16
Joined: Sat 14 Feb, 2009

Post by tomek bialystok » Fri 23 Apr, 2010

Witam, zrobiłem ocieplenie między krokwiami i zastanawiam sie czy paroizolacja jest konieczna czy nie, wykonawca twierdzi że nie, w folderze ROCKWOOLA piszą że jest wymagana tylko w łazienkach, kuchniach, sprzedawca w składzie budowlanym twierdzi że musi być, co robic dawac czy nie :?: dodam, że to dom letniskowy, na krokwie nabite sa łaty, a na łaty ma iść panel lub błazeria, na dachu jest papa i płyta osb, szczelina wentylacyjna i wełna.
Pozdrawiam

tomek bialystok
Posts: 16
Joined: Sat 14 Feb, 2009

Post by tomek bialystok » Sun 25 Apr, 2010

Jakoś brak odpowiedzi przegldając różne fora wychodzi że raczej trzeba stosować paroizolacje ale nic na 100% mnie nie przekonał może ktoś sie jeszcze wypowie w tym temacie

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 25 Apr, 2010

Nikt Cię na siłę nie przekona. Sam musisz podjąć decyzję.
Moim zdaniem, w naszych warunkach klimatycznych folia paroizolacyjna na przegrodach wewnętrznych jest konieczna. Komu zatem uwierzysz, to już Twoja sprawa.
jeżeli do końca nie jesteś przekonany, załóż paroizolację inteligentną. Takie rozwiązanie winno Cię zupełnie zadowolić



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”