Izolacja pozioma

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
rysioz
Posts: 24
Joined: Sat 31 Oct, 2009
Contact:

Izolacja pozioma

Post by rysioz » Sat 24 Apr, 2010

1.3.3. Izolacja pozioma
Wszystkie drewniane elementy konstrukcji budynku, w szczególności podwaliny ścian, tak zewnętrznych jak i wewnętrznych, należy odizolować od bezpośredniego kontaktu z podłożem betonowym. Jako izolację należy stosować materiały izolacyjne w formie papy izolacyjnej lub folii budowlanej. Izolację należy wykonać z podwójnych pasków materiału izolacyjnego szerokości nie mniejszej niż szerokość podwaliny.
Papę pierwszą warstwę położyłem czy na drugą warstwe może być folia budowlana czy mósi być papa?

1.3.4. Uszczelnienie
Celem uszczelnienia podwaliny na przewietrzanie, pomiędzy izolację poziomą ścian zewnętrznych a podwalinę, należy dodatkowo układać piankę polietylenową. Pianka winna być grubości min. 5 mm i szerokości równej szerokości podwaliny.
Czym piankę polietylen przykleić?


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 25 Apr, 2010

Nie ma potrzeby klejenia pianki.
Zamiast pianki wiele firm stosuje piankę poliuretanową; tuż przed położeniem podwaliny, na izolację poziomą kładą piankę, która dopiero po położeniu podwaliny rozpręży się i i uszczelni nierówności.
Możesz też stosować specjalne uszczelki - http://www.trelleborg.com.pl/uszczelki/ ... pdm/6.html

rysioz
Posts: 24
Joined: Sat 31 Oct, 2009
Contact:

Post by rysioz » Sun 25 Apr, 2010

Czy teraz na to pytanie mogę prosić odpowiedź?
Pierwszą warstwę papy już położyłem czy na drugą warstwę może być folia budowlana czy musi być papa?

worms
Posts: 23
Joined: Tue 03 May, 2011
Location: wytrzasnąć atomówkę

Post by worms » Thu 05 May, 2011

Wojciech Nitka wrote:Zamiast pianki wiele firm stosuje piankę poliuretanową
Czy chodzi tu o zwykłą piankę jak do osadzania okien i drzwi (taką z pistoletu...) ?
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste..." Fuller


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”