Strop w kanadyjczyku

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
wkrawczyk
Posts: 5
Joined: Thu 06 Oct, 2005
Location: Nowy Dwór Gdański

Strop w kanadyjczyku

Post by wkrawczyk » Thu 13 Oct, 2005

Witam
Dom w technologi szkieletu drewnianego w trakcie wykańczania wnętrza.
Mam strop wykonany z płyty OSB 22mm na belkach (40x150) o rozstawie ok. 60 cm, miejscami gęściej. Planuję podbitkę z boazeri z wełną między belkami Rocwool 15 cm od strony parteru. Od strony poddasza planuję na płycie położyć wygłuszenie takie jak dla paneli podłogowych (albo piankę albo płyty zielone) a na to przykręcić płytę OSB 8 lub 10 mm i wykładzina podłogową.
Co myślicie o tym pomyśle, czy dostatecznie wygłuszy strop (głównie chodzi o piankę lub płyty wygłuszające między płytami OSB).
Czy może lepiej na płytę OSB 22 mm od strony poddasza położyć tradycyjną podłoge szwedzką z pianką lub zielonymi płytami?
Dzięki za ewentualną pomoc.
Wojciech Krawczyk


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 16 Oct, 2005

Rozwiązanie, szczególnie to pierwsze, trochę skomplikowane, ale winno spełnić oczekiwania w zakresie izolacyjności akustycznej stropu. Jednak wierzchnią płytę OSB dałbym grubszą, np. 22 mm - zapewni lepszą sztywnoość podłogi. Dla lepszej izolacyjności rozważ położenie gąbli pod wykładzinę wdywanową.
Nie zapomnij o odizolowaniu płyty OSB od belek stropowych.

wkrawczyk
Posts: 5
Joined: Thu 06 Oct, 2005
Location: Nowy Dwór Gdański

Post by wkrawczyk » Tue 18 Oct, 2005

Witam
A co to takiego te "gąble"???
Nie mogę nigdzie znaleźc informacji na ten temat.
Pozdrawiam
Wojtek

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 18 Oct, 2005

I wcale Ci się nie dziwię. Bo coś takiego jak "gąble" nie istnieje. Poprostu zamiast "gąbli" miało być "gąbki". Mój błąd.

Zawsze staram się czytać posty zanim wyślę, by nie wyszły jakieś bzdury, ale jak widać czasami jakieś byki się znajdą.

wkrawczyk
Posts: 5
Joined: Thu 06 Oct, 2005
Location: Nowy Dwór Gdański

Post by wkrawczyk » Wed 19 Oct, 2005

Wyszło dosyć śmiesznie zwłaszcza, że wpisując "gąble" do wyszukiwarki znalazłem link do strony o głośnikach i ich wyciszaniu, więc wszystko niby grało - ale dzięki za informacje
Wojtek



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”