płyty od wewnątrz

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
czorcik23
Posts: 13
Joined: Sun 14 Dec, 2008

płyty od wewnątrz

Post by czorcik23 » Tue 29 Jun, 2010

Witam

Mam takie pytanko do formulowiczów. Czy w domach w systemie szkieletowym stosowaliście od wewnątrz jakieś płyty typu OSB lub inne czy same regipsy. Jesli tak to jakie?? Bo z tego co wiem płyty OSB3 nie bardzo sie nadaja poniewaz są nasączone folmadehydem i nie chciałbym sie truć. Wiem że płyty OSB2 sa bez tego środka ale cięzko je dostac. Więc jakie wy rozwiązania zastosowaliście wewnątrz bo przeciez jakos trzeba powiesic szafki czy cokolwiek innego, a same regipsy wątpie żeby utrzymały np. szafki kuchenne.

Pozdrawiam


dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 30 Jun, 2010

ja mam cały dom obity od wewnatrz osb 5 - daje radę i nie czuję jakis niepokojących objawów zatrucia itp ;)

czorcik23
Posts: 13
Joined: Sun 14 Dec, 2008

Post by czorcik23 » Wed 30 Jun, 2010

No dobra. A jakiej grubości? 12 mm wystarczy, czy 15 mm

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 30 Jun, 2010

czorcik23 wrote:No dobra. A jakiej grubości? 12 mm wystarczy, czy 15 mm
Wystarczy spokojnie 12 mm mam na nich powieszoną całą kuchnie nie wspominając o 40 kg telewizorze. Podstawowa zasada to śruby z trzpieniem metalowym typu molly.
Kołki te są do rożnych grubosci poszycia w moim wypadku było 12,5 mm kg plus 12 mm osb co daje 22,5 mm.
Na tych kołkach mam zamocowane wszystko od żyrandoli po telewizor i jest to najpewniejsze i najtańsze rozwiązanie.
Poniżej link do powyższych śrub łacznie z tabelka zastosowania :) http://www.koelner.pl/c?lang=pl&mod=pro ... duct&p1=61
Btw nie trzeba wcale osadzaka do tych śrub - wystarczy nawiercic otwór wiertarką i wprowadzić ręcznie.

czorcik23
Posts: 13
Joined: Sun 14 Dec, 2008

Post by czorcik23 » Mon 05 Jul, 2010

Dzieki dwronka!!A powiedz mi jeszcze (zadałem pytanie w innym wątku , ale nikt nie odpowiedział :( ) Paroizolacje mam dać dopiero na OSB a nastepnie GK: czyli od wewnątrz: GK, paroizolacja, OSB, konstrukcja itd.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Mon 05 Jul, 2010

patrzac od wewnatrz u mnie wyglada to tak:
k-g, osb, folia paraizolacyjna .



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”