czy budować w zimę

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
johuz
Posts: 2
Joined: Sun 20 Nov, 2005

czy budować w zimę

Post by johuz » Sun 20 Nov, 2005

witam,
jestem w trakcie realizacji budowy domu w szkielecie drewnianym. Na razie mam wylany fundament i mocno zastanawiam się czy realizować dalsze etapy budowy w zimę. Co prawda czytałem informacje że jest to technologia, przy której nie ma problemu z budową w zimę. Firma, która stawia dom, też nie wiedzi przeszkód aby budować w zimę. Mimo to mam obawy. Czy jest ktoś kto może realizował budowę zimą, czy są jakieś zastrzezenia itp...?


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 20 Nov, 2005

Zima nie jest przeszkodą dla budowy domów o drewnianej konstrukcji szkieletowej, ale ... nie wszytkie etapy budowy, podczas opadów śniegu czy deszczu, mogą być realizowane.
Na jakim etapie jesteś?
Dużo też zależy od jakości stosowanych materiałów, no i ... firmy wykonawczej, która potrafi dostosować się do warunków atmosferycznych.

johuz
Posts: 2
Joined: Sun 20 Nov, 2005

Post by johuz » Sun 20 Nov, 2005

Jestem na etapie zupełnie wstępnym tzn. po wylaniu ław betonowych fundamentu. Rozmawiałem już z firmą o tym i gwarantują mi, że nie zrobią nic co wpłynie na obniżenie jakości domu. Na jakie jednak etapy powinienem szczególnie zwrócić uwagę, jakie prace muszą być wykonywane na sucho czyli bez śniegu i deszczu?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 20 Nov, 2005

Konstrukcję, montowaną na placu budowy, do czasu zadaszenia, możesz spokojnie prowadzić. Mam jednak nadzieję, że nie jest to dom prefabrykowany z okładziną styropianową na zewnątrz.

Proszę prześlij mi infornację (na priva) kto Ci buduje, a będzie mi łatwiej ustosunkować się do Twoich zapytań.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”