pytanie techniczne odnosnie przekroju sciany

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
kubi79
Posts: 1
Joined: Sat 09 Oct, 2010

pytanie techniczne odnosnie przekroju sciany

Post by kubi79 » Sat 09 Oct, 2010

Witam
Chciałbym zapytać fachowców odnośnie konstrukcji ściany. Jestem w trakcie budowy domu szkieletowego w ktorym wykonawca przykręcił stropian na membrane delta vent n.
Wyglada to tak: szkielet drwniany ---> płyta osb ---> folia delta vent n ---> stropian przykręcany
Czy ten sposob jest poprawny? wydaje mi sie ze powinien być stropian ryflowany albo przynajmniej jakas szczelina miedzy folią a styropianem? Czy ktos moze cos poradzic?
Czy powinienem wymagac od wykonawcy zastosowania szczeliny miedzy stropianem a membrana?
Pozdrawiam
Adam


Leksus
Posts: 58
Joined: Sun 21 Mar, 2010
Location: Śląsk

Post by Leksus » Sat 09 Oct, 2010

Jak najbardziej musi być zachowana szczelina wentylacyjna do odprowadzenia pary wodnej bo styropian nie przepuszcza wilgoci, a twój wykonawca popełnił wielki błąd i musi to poprawić, bo będziesz miał fatalne skutki i wilgotne drewno na zawsze .

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 09 Oct, 2010

Podstawowe pytanie powinno zawierać treść po co wykonawca położył styropian na elewacji?
Jeśli ma być dodatkowym ociepleniem to proponuję od razu demontaż i zastąpienie wełną elewacyjną natomiast jeśli ma być tylko i wyłacznie jako nośnik pod tynk to owszem ale tylko z zachowaną dylatacją.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 09 Oct, 2010

dwronka wrote:Jeśli ma być dodatkowym ociepleniem to proponuję od razu demontaż i zastąpienie wełną elewacyjną
Mam prośbę - uzasadnij swoje stwierdzenie.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”