Połączenie technologii murowanej ze szkieletową

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
cubetto
Posts: 4
Joined: Sat 09 Oct, 2004
Location: Lublin

Połączenie technologii murowanej ze szkieletową

Post by cubetto » Sat 09 Oct, 2004

Witam,

Planuję za kilka miesięcy budowę domu parterowego z poddaszem użytkowym.
Sciany parteru - murowane (ściana 1-wartwowa)
Sciany kolankowe i szczytowe oraz strop w technologii szkieletu drewnianego. :)

Wdzięczny będę za opinie na temat takiego połączenia.

Chciałbym dobrze zbudować strop, myślę tu o solidnym wyciszeniu.
W części parteru jętki mają być widoczne - płyty G-K przybite na górnej powierzchni belek stropowych. Czy konieczna jest paroizolacja w stropie?

Pozdrawiam, Cubetto

Ps. Bardzo chętnie zamówiłbym Katalog Budownictwa Drewnianego 2004. Poprzednie wydanie z roku 2003 posiadam.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Oct, 2004

Tego typu rozwiązania są czesto stosowane - stawiasz mury, a na nich strop drewniany, ściany szczytowe i konstrukcja dachowa z drewna.

W części parteru to nie jętki a belki stropowe. Jętki występują na poddaszu - łączą krokwie. A może chcesz mieć parter otwarty na poddasze? Podaj dokładnie co masz na myśli, a spóbujemy podać prawidłowe rozwiązanie.

W stropie międzykondygnacyjnym nie stosuje się opóźniacza pary (paroizolacji). Ta występuje tylko i wyłącznie w przegrodach zewnętrznych.

Co do katalogu - Katalog Budownictwa Drewnianego 2004 można u nas zamówić - koszt 40 zł. plus 15 zł. koszta przesyłki. Wysyłamy za zaliczeniem pocztowym. Zamówienie kieruj na adres - biuro@szkielet.com.pl

cubetto
Posts: 4
Joined: Sat 09 Oct, 2004
Location: Lublin

Post by cubetto » Mon 11 Oct, 2004

Witam,

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W części parteru to nie jętki a belki stropowe. Jętki występują na poddaszu - łączą krokwie. A może chcesz mieć parter otwarty na poddasze? Podaj dokładnie co masz na myśli, a spóbujemy podać prawidłowe rozwiązanie

Chodzi mi o najbardziej optymalny rozkład warstw stropu aby zapewnić dużą izolacyjność akustyczną. Chcę aby belki stropowe były widoczne patrząc od dołu - z parteru. Od góry do belek stropowych mają być przybite płyty G-K. I co dalej ? Czy filc, guma RR, twarda wełna itd.
Na stropie planuję podłogę z desek na legarach.
Proszę, jeśli to możliwe o podanie najlepszego rozwiązania.

Dziękuję z góry,
Cubetto

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Oct, 2004

W zakresie izolacyjności akustycznej polecam - http://szkielet.com.pl/wymagania/19.php
Ponieważ w typowym budownictwie szkieletowym szerokość belek stropowych wynosi 38 mm, w rozstawie osiowym co 400 mm, myślę tego typu belki nie będą dekoracją stropu. Proponuję byś rozważył założenie typowego stropu drewnianego z wymaganiami jak wyżej, a od dołu stropu założył belki imitujące belki stropowe - np. belki o szerokości 15-20 cm mocowane do belek stropowych, np. co drugą, trzecią belkę stropową.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”