jaka folia paroizolacyjna do szkieletu

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

jaka folia paroizolacyjna do szkieletu

Post by kris757 » Sun 06 Feb, 2011

Witam!
Mam problem odnośnie wyboru paroizolacji i jej montażu.
1. Czy kupić inteligentną paroizolacje np. z firmy isover (Km Duplex Vario), corotop lub firmy proclima, czy też tańszą np. stopair z isovera czy też z innych firm np: Dorken.
Napewno chciałbym kupić jakąś dobrą folę żeby nie mieć później problemu. Osobiście myślałem o inteligentnej paroizolacji z Isovera, Proclimy czy Corotop ale z tym wiąże się dodatkowy problem związany z jej montażem i to jest moje nastepne pytanie.
2. Czy taka inteligentna folia będzie spełniać swoje zadanie w momencie dołożenia na nią dodatkowego rusztu (5cm) w celu poprowadzenia instalacj i jako dodatkowe ocieplenie, a tym samym zostanie zachowana ciągłość tejże paroizolacj.
Czyli: 15cm wełna/ folia np.Isover KM Duplex/ruszt 5cm. z instalacjami i wełną/płyta GK.
Czytałem że można folię zastosować jeżeli nieprzekracza ona 1/3 grubości ocieplonej ściany, ale nie wiem czy to ma zastosowanie do inteligentnych paroizolacj.
Proszę o pomocne informacje.
POZDRAWIAM
Attachments
IMG_6820.jpg


metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: jaka folia paroizolacyjna do szkieletu

Post by metalzkudowy » Tue 03 Feb, 2015

Odkopuję temat bo takie samo pytanie chciałbym zadać Wam

kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Re: jaka folia paroizolacyjna do szkieletu

Post by kris757 » Tue 03 Feb, 2015

stary temat i u mnie już nieaktualny ale powiem że ja zastosowałem folie isovera stopair, bardzo konkretna i porządna folia.

metalzkudowy
Posts: 41
Joined: Sun 19 Oct, 2014

Re: jaka folia paroizolacyjna do szkieletu

Post by metalzkudowy » Sat 07 Feb, 2015

Czyli: 15cm wełna/ folia np.Isover KM Duplex/ruszt 5cm. z instalacjami i wełną/płyta GK.
Czytałem że można folię zastosować jeżeli nieprzekracza ona 1/3 grubości ocieplonej ściany
A jak z tym tematem? U siebie chcę zrobić 150 mm wełny między konstrukcję, 50 mm wełny na przekładkę i na to folia i dopiero stelaż z profili na instalacje i dodatkowo ocieplone 50 mm wełny.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”