Doświadczenia bajkowego domu ze Stanów

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Mon 16 Jan, 2012

Nie uważam, że konstrukcja szkieletowa jest zła.
Proszę pokazać jeden mój post z wypowiedzią, że technologia szkieletowa jest gorsza od innych. Pól postu. Ćwierć. Jedno zdanie.
No właśnie... Jestem gorącym orędownikiem budownictwa drewnianego we wszelkich technologiach. Jednakże przeszczep amerykańskich wzorców metodą "kopiuj-wklej" jest łatwy ale błędny.
Tam wszystko jest inne. Samochody z silnikami od ciężarówek, kartki świąteczne z brokatem i różem, cmentarze trawiaste , "papa" na dachach itd.
W Polsce ludzie przyzwyczajeni są do innych wzorców. Małe , ekonomiczne silniki, obowiązkowy murowany grobowiec, że o dachówce ceramicznej nie wspomnę.
W byle jakiej mieścinie można spotkać ogrodzenia dużo bardziej wyszukane i kosztowne niż w posiadłościach lekarzy czy prawników w US. Tu jest po prostu inaczej.
Tak, jak sprzedaż w US samochodów z manualną skrzynią biegów - ilości śladowe.
U nas odwrotnie, praktycznie wszyscy chcą skrzynie manualne.
Trzeba kreatywnie czerpać z doskonałych amerykańskich wzorców technologicznych i adoptować je umiejętnie do naszych warunków i przyzwyczajeń.

Często ( z racji prowadzonych przeze mnie badań ) kontaktuję się z inżynierami z rożnych krajów. Są dobrzy w tym co robią, ale wystarczy drobne zboczenie z kursu i już są zagubieni. Pytanie " a skąd wiecie w Polsce, kiedy trzeba zmienić opony na zimowe? W telewizji was informują? Są jakieś ogłoszenia? " nie jest odosobnione.
Jak nie mają na nożyczkach napisanego ostrzeżenia " nie wkładać do nosa i ucha" to włożą, bo nie wiedzieli, że nie można.
Bez komentarza.


bajkowedomy
Posts: 24
Joined: Wed 07 Dec, 2011
Location: Białystok
Contact:

Post by bajkowedomy » Sat 04 Feb, 2012

Marcin L wrote:Denerwuje nie jednak fakt ze ktos przyjezdza po latach do kraju i ewidentnie sie wymadrza ,tak zrobil Bajkowy i ,,zjechalem" Go za to na forum.
Do MArcinaL
nie mam czasu na sledzenie forum bo mam sporo pracy, ale nie życzę sobie tego typu wpisów." Zjechac" to możesz na 4-literach.Nie mam zamiaru ani, się żalic, ani chołubic, że uczyłem sie budowac domy w usa, ale nikt mi nie może powiedziec, że kiedykolwiek napisałem, że w PL nie da sie budowac kanadyjek, tak aby były trwałe, klient zadowolony i polecał tę technoilogię innym - bo właśnie o to chodzi. Wiec się nie pręż, bo moje uwagi były tylko i wyłącznie DO ZDJEC Z TWOJEJ ROBOTY.
POKORA JESZCZE NIKOMU NIE ZASZKODZIŁA. Mam nadzieję, że to koniec tematu bo nie potrzebne jest zasmiecanie forum.
Konstrukcje drewniane i Domy z gliny
bajkowedomy.pl
Adam Markowski

bajkowedomy
Posts: 24
Joined: Wed 07 Dec, 2011
Location: Białystok
Contact:

Post by bajkowedomy » Sat 04 Feb, 2012

Do Subfosill,
"copy/paste" ..... wg mnie polega na zrozumieniu "intencji" i technologii, wytycznych natomiast kopiowanie tubajforów jest kosztowne i niepotrzebne (brak tak dużych kopiarek :).
Mijałem niedawno wiatę wykonaną prawdopodbnie kilkanaście lat temu. Jak będę w tamtej okolicy to zrobię zdjęcie i wrzucę na forum z wyjaśnieniem, na czym polega różnica w budowaniu " po polsku", a " po zagranicznemu" pośmiejemy się na pewno i wiem na 100% że żaden z kolegów z tego forum co popracował przy drewnie nigdy czegoś takiego by nie zrobił.
Adaptacja technologii - zachowaj zdrowy rozsądek!!!!!
Konstrukcje drewniane i Domy z gliny
bajkowedomy.pl
Adam Markowski

bajkowedomy
Posts: 24
Joined: Wed 07 Dec, 2011
Location: Białystok
Contact:

Post by bajkowedomy » Sat 04 Feb, 2012

Acha, żebym nie był żle odebrany!!!!! Sposób budowania "po polsku" vs "po zagranicznemu" - i tu cytat trochę zmodyfikowany : budowlańcy nie dzielą się na tych z polski czy z zagranicy a po prostu na mądrych i głupich.
I jeszcze jedna mądrośc : medal ma zawsze dwie strony.
Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego w 2012 - (trzymta sie kalenicy to nie zlecita) :)
Konstrukcje drewniane i Domy z gliny
bajkowedomy.pl
Adam Markowski

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 05 Feb, 2012

Tak budowlancy dziela sie na glupich ktorzy nie rozumieja ze w kazdym kraju buduje sie inaczej i i na tych madrych co zdaja sobie z tego sprawe. Moze jakies fotki na forum bys wsatawil zamias sie stresowac.

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Thu 16 Feb, 2012

@bajkowedomy. Copy/paste - to nie było do Ciebie :smile:
I wreszcie na tym forum coś mądrego : "Adaptacja technologii - zachowaj zdrowy rozsądek!!!!!"
Popieram w 100-u procentach.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”