Konstrukcja stropu dł. 6 m.

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 18 Feb, 2012

roobik66 wrote: a po zatym bez dzwigu "20-tki" nie wyda zalozyc
:lol: :lol: :lol:
3 osoby sposobem moga zalozyc 7 m dwuteownik i polozyc go na scianie na 2,7 m. Moge opisac Robbiku jak to sie robi na twoje zyczenie????? :mrgreen:
Nie sztuka jest pozmieniac uklad sician czy tez narobic slupow. Z wypowiedzi Inwestora wnioskuje ze preferuje on tzw. design minimalistyczny tzn zadnych slupow lukow dodatkowych scianek czyli otwarta przestrzen.
Choc jest ciekawy z architektonicznego punktu widzenia sposob na zastosowanie podciagu pod stropem tworzac z niego efektowna belke z oswietleniem.
Trzeba jednak to zintegrowac z salonem jako caloscia :arrow:


kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Sun 19 Feb, 2012

Marcin L, dobry pomysł z tym klejeniem i odwrotnym strzelaniem OSB :cool:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 19 Feb, 2012

kozi_rocks wrote:Marcin L, dobry pomysł z tym klejeniem i odwrotnym strzelaniem OSB
w ksiazkach tego nie znajdziesz :wink:

MC
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2011
Location: Blachownia
Contact:

Post by MC » Sat 17 Nov, 2012

Witam,
prosze o poradę. Mam gotowy projekt w którym chcę zrobić otwór na schody w stropie w pokrzek belek stropu.
Projektant u którego mam adaptować projekt strierdził że to może być trudne do zrobienia i drogie. Czy mógłby mi ktos wyjśnić czy da się to zrobić i jak?
Na załączonym obrazku jest strop z projektu gotowego. Na czerwono zaznaczyłem ścianke którą chcę przesunąć (ścianka od pomieszczenia gosp. które będę zmniejszał), na niebiesko przesunięte drzwi z wiatrołapu, na zielono planowane miejsce na otwór w stropie na schody. Oryginalnie schody w tym projekcie były tam gdzie jest właz (na ściane od łazienki). Całość będzie stała na płycie fundamentowej.

Image

strop oryginalny
Image

parter:
Image

ściany nośne:
Image


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”