kamień na wełnę

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

kamień na wełnę

Post by Rumcais » Wed 02 May, 2012

Mędrcy, radźcie! Plan jest taki - na zewnętrzna płyta OSB jest dana wełna mineralna grubości 15cm, na to chcę dać elewację z kamienia (lub kształtek betonowych kamieniopodobnych) i deskę elewacyjną - w proporcji jakieś 40% kamienia, 60% deski.
Deskę ogarnę dość łatwo - zrobię ruszt mocowany do ściany, wełna będzie w ruszcie, a do rusztu dokręcę deski, ale jak zrobić kamień....?
Myślałem o takiej koncepcji - zamocować OSB do dotychczasowej ściany (np. wkrętami długimi, które przejdą przez wełnę) i kamień kleić do tego OSB, ale może można zrobić tak, by zaciągnąć wełnę klejem i siatką i do tego kleić kamień?


Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

Post by Rumcais » Tue 02 Oct, 2012

zmieniłem koncepcję na następującą: zaciągnę wełnę klejem i siatką jakąś mocniejszą i do tego przykleję kształtki betonowe udające kamień, czy inną cegłę - co myślicie, Mędrcy?

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Post by niedal » Fri 05 Oct, 2012

pójdzie kit, będzie git!
kleić!

Budek
Posts: 15
Joined: Fri 08 Jul, 2011

Post by Budek » Tue 16 Oct, 2012

No nie wiem, kamień trochę waży i nawet zamontowany na siatkę może i będzie ładnie wyglądać, ale elewacja może się ruszać.
A nie lepiej położyć wełnę i na kołkach przymocować deski elewacyjne, albo w ogóle wełnę wsadzić między dwie deski na całej długości ściany?.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”