Izolacja dachu nad poddaszem użytkowym

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Izolacja dachu nad poddaszem użytkowym

Post by kulmar » Mon 26 Nov, 2012

Witam,
Mam pewien dylemat. Otóż ocieplam właśnie poddasze użytkowe nad którym znajduje się nieogrzewany strych. I teraz pytanie jak to ocieplić? Mam przemyślane dwa warianty.
1. Ocieplam połać dachu tylko do miejsca połączenia z sufitem. Połać dachu nad strychem zostaje nieocieplona.
2. Ocieplam całą połać dachową wraz z sufitem poddasza użytkowego.
Dach jest wentylowany przez nawiewy w okapie i wylot pod kalenicą. Przebieg paroizolacji identyczny dla dwóch wariantów (tylko ściany ocieplone).
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Marcin K.
Attachments
1.JPG
Wariant 1
2.JPG
Wariant 2


niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Re: Izolacja dachu nad poddaszem użytkowym

Post by niedal » Mon 26 Nov, 2012

Będziesz używał ten struszek ponad jetkami?
Jeśli tak i będziesz montował schodki strychowe to izolacja do samej kalenicy

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 27 Nov, 2012

kulmar
będziesz ogrzewał stryszek? Raczej wątpię. Więc odpuść sobie izolowanie tej części poddasz.
Izoluje się te części domu, które będą ogrzewane. Po co zatem zakładać Ci izolację cieplną w miejscach których nie będziesz ogrzewał? Poniesiesz tylko dodatkowe koszty, które nie zapewnią Ci zwiększonego komfortu cieplnego.
Nie ociepla się pomieszczeń nie ogrzewanych. To tylko może zaszkodzić.

kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Post by kulmar » Tue 27 Nov, 2012

Witam,
Mimo, że przestrzeń do wykorzystania jest duża (9 m x 6 m x 1,8 m) to będzie używany sporadycznie jako składzik i komunikacja na dach. Na dachu położona jest membrana dachowa o paroprzepuszczalności 3000g/m2/24h. Między membraną a płytą poszycia mam dylację ok. 3 cm.
Może na razie ocieplę dach do jętek wraz ze stropem strychu a później się zobaczy. Wełny na pewno mi wystarczy.
Dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Marcin


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”