Wełna fasadowa mocowana na kołki

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Paweł83
Posts: 9
Joined: Sun 13 May, 2012

Wełna fasadowa mocowana na kołki

Post by Paweł83 » Thu 29 Nov, 2012

Witam,
Przeglądam strony producentów wełny mineralnej poszukując wełny, którą będę mógł ocieplić ścianę zewnętrzną. Chcę aby wełna miała jak najniższy współczynnik przewodzenia ciepła i można było ją zamocować kołkami na wiatroizolacji-wiem, że nie wszystkie wełny się do tego nadają...
Wełny Isovera, Rockwoola czy Paroca mają wsp. przen. ciepła zbliżony do 0,40.
Znalazłem natomiast na stronie Knaufa taki rodzaj wełny o współczynniku przew. cieplnej 0,34: http://knaufinsulation.pl/files/ki_pl/u ... %20B_0.pdf
Jest to płyta wykonana z włókien szklanych pokryta od strony zewnętrznej welonem szklanym.
Mam takie pytania:
1. Czy może być stosowana jako ocieplenie zewnętrzne ściany szkieletowej?
2. Czy można ją zamocować na kołki?
3. Czy w związku z poszyciem z włókna szklanego można zrezygnować z folii wiatroizolacyjnej pod tą wełną i wtedy ewentualnie przykleić ją do płyty OSB/3?
4. Jak z "oddychaniem" i hydrofobizacją przy zastosowaniu takiej płyty?
Proszę fachowców w tym pana Wojtka o wypowiedź w powyższym temacie oraz poradę jakie odpowiednie ocieplenie zewnętrzne z wełny zastosować.


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Tue 15 Jan, 2013

może zamiast upierać się na lambde i kombinować, lepiej będzie wpierw zorientować się w cenach różnych produktów bo jeszcze okaże się, iż lepiej będzie dołożyć 2-3cm ocieplenia przy niższym lamba...
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

Rumcais
Posts: 124
Joined: Tue 22 Mar, 2011

Post by Rumcais » Wed 16 Jan, 2013

hmm.. wełnę chcesz mocować na wiatroizolacji? A czemu tak? I co chcesz dać na wełnę? Produkt, który wskazałeś nadaje się do elewacji wentylowanych tudzież "lekkich-suchych" - w sensie pod tynk się nie nada.
Welon nie stanowi wiatroizolacji - daje się go po to by stabilizował wełnę i ze względu na jego czarny kolor (przydaje się, jak dajesz go pod elewację szklaną).


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”