Montaż marmurowych parapetów wewnętrznych

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Marlukas88
Posts: 31
Joined: Fri 14 Oct, 2011

Montaż marmurowych parapetów wewnętrznych

Post by Marlukas88 » Thu 14 Feb, 2013

Witam. Czy ktoś mógłby mi opisać w jaki sposób zamontować parapety wewnętrzne z marmuru? Parapety wszystkie mają te same wymiary dł. 118 cm szer. 16 cm i gr. 3 cm Wg. mnie parapet lekko powinien być wsunięty pod okno ok. 1-1.5 cm. Po bokach parapet lekko się wcina w ściany boczne ok 1, 5 cm Czy taki parapet montować tylko na piance montażowej? Jeśli już by to miała być pianka to jaki to by wpływ miało na wiatroizolację do której chcąc nie chcą byłby na podane przymocowany ten parapet?

Znikam z tego forum... nic tu po mnie.. .tak jak już wcześniej pisałem w jakimś temacie - to forum nie powinno istnieć bo człowiek się tu i tak niczego nie dowie... czy montaż parapetów wewnętrznych w domu szkieletowym to coś takiego niezwykłego że nie można odpisać, dać jakąś poradę??? Nic tu po mnie... i tak nie uświadczę żadnych porad...


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Re: Montaż marmurowych parapetów wewnętrznych

Post by Greg Olchawski » Fri 15 Feb, 2013

Marlukas88 wrote:Znikam z tego forum...nic tu po mnie...tak jak już wcześniej pisałem w jakimś temacie-to forum nie powinno istnieć bo człowiek się tu i tak niczego nie dowie...
Zawsze myślałem że to nie forum ale ludzie tacy jak Ty są problemem. Za darmowe porady na darmowym forum należy podziękować, a jeśli darmowej porady na darmowym forum się nie otrzymuje to nie ma powodu psioczyć jak Ty.

Jak to możliwe, że stać Cię na marmurowe parapety ale nie stać Cię na solidnego fachowca który je zamontuje? Po tym co piszesz nie zdziwiłbym się gdybyś szukał takiego który zrobi to za darmo i jeszcze Ci podziękuje za ten "przywilej"...
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

stafnowskie
Posts: 1
Joined: Thu 30 Oct, 2014

Re: Montaż marmurowych parapetów wewnętrznych

Post by stafnowskie » Thu 30 Oct, 2014

Trzeba inwestować bo to się wtedy zwraca. Z oknami nie ma żartów. Sam próbowałem zaoszczędzić a straciłem później 2 razy tyle na wymianę i poprawki. Konkretni fachowcy mieli pełne ręce roboty po spapranej robocie poprzedników.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”