Połączenie domku szkieletowego z murowanym bud.gospodarczym

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
amaryll
Posts: 21
Joined: Mon 20 Sep, 2010

Połączenie domku szkieletowego z murowanym bud.gospodarczym

Post by amaryll » Mon 27 May, 2013

Witam serdecznie!
Domek w technologii szkieletowej jest już wybudowany. Teraz czas wybudować budynek gospodarczy, który ze względów na brak miejsca, musi znajdować się przy domku.
Nie wiem tylko czy mogę połączyć budynek gospodarczy murowany z domkiem szkieletowym?
Czy może lepiej jednak wybudować bud.gospodarczy również w technologii szkieletowej? czy można dwie różne technologie ze sobą bez szkody - łączyć?
A może powinno się zostawić pomiędzy budynkami jakąś niewielką przestrzeń? (tylko to znowu by wyglądało nieciekawie...)
Pytam, ponieważ wygodniej mi zbudować bud. gosp. murowany, ale jeśli jest to jednak złe rozwiązanie, będę musiała zmienić plany.
Będę wdzięczna za każą radę!
Pozdrawiam


aleks44
Posts: 25
Joined: Thu 17 May, 2007
Location: Beskid Niski

Post by aleks44 » Mon 27 May, 2013

Witam
Widzialem domek z bala,a dolaczony byl do niego budynek z betonu komórkowego.Wygladalo to paskudnie.Za jakis czas budynek zostal oblozony szalowką drewnianą i musze przyznac ze teraz jest ok.
Zreszta bede robil podobnie.Bedzie budowana,z bloczkow BK kotlownia,polączona z budynkiem,a nastepnie oblozona szalowka drewniana taką jak na moim domku szkieletowym.
pozdr.
aleks44

amaryll
Posts: 21
Joined: Mon 20 Sep, 2010

Post by amaryll » Tue 28 May, 2013

Dziekuję za odpowiedź. My również bud.gospodarczy na zewnątrz zrobimy tak, żeby współgrał z całością.
Oba budynki będą miały w takim razie, wspólną ścianę.
Bałam się tylko czy połączenie murowanego z drewnem nie powoduje ryzyka zawilgocenia drewna.

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Tue 28 May, 2013

Skontaktuj się z Simpson Polska i popytaj o ich doświadczenia (http://www.simpsonstrongtie.pl/index.php/kontakt)

Dla ceglanej oblicówki na szkielecie stosuje się np:
http://www.strongtie.co.uk/products/typ ... familyID=6

zakładam że analogicznie można połączyć istniejący szkielet z budynkiem murowanym zachowując pustkę powietrzną (a potem ją zaślepić) lub dylatację


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”