Paroizolacja raz jeszcze.

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
jakuboski
Posts: 15
Joined: Tue 24 Dec, 2013

Paroizolacja raz jeszcze.

Post by jakuboski » Thu 19 Jun, 2014

Witam. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na kilka problemow na jakie natrafiłem. Otóż buduję szkieleciaka dom parterowy z poddaszem użytkowym wraz z garażem w bryle budynku.
1. Jak przeprowadzić ciągłość paroizolacji miedzy kondygnacjami jeżeli dom jest wybudowany w technice balonowej? Jak ewentualnie szczelnie obłożyć belki stropowe folią?
2. Jako że mam w planach narzazie wykończyć tylko parter i w nim zamieszkać a górę wykończyć za 2 może 3lata to czy ciągnąć paroizolacje po całym stropie? Czy też może mocować folie na ścianach i powyprowadzać ją przez strop na poddasze?
3. Jako że łazienka na dole i garaż ogrzewany mają wspólną ścianę czy układać paroizolację na sciane od strony łazienki? Wiadomo że garaż nie będzie ogrzewany do 20 stopni zimą jak np. łazienka i różnice temperatur jakieś będą.
4. Do ilu stopni ogrzewać garaż zimą? Czy wg jest sens ogrzewać skoro sąsiaduje bezpośrednio z kotłownią.
Proszę o odpowiedzi zorientowanych w temacie.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 20 Jun, 2014

Ad. 1- Odpowiedź znajdziesz na obrazku:
Image
Ad. 2 - To zależy czy poddasze będziesz teraz ocieplał czy później.
Ad. 3 - Powinieneś założyć folię paroizolacyjną.
Ad. 4. - To już zależy od Ciebie. Możesz ogrzewać ale nie musisz, o ile ścianę dzielącą dom i garaż potraktujesz tak samo jak ścianę zewnętrzną.

jakuboski
Posts: 15
Joined: Tue 24 Dec, 2013

Post by jakuboski » Sat 21 Jun, 2014

Poddasze będę ocieplał później. Jeszcze jedno pytanie odnośnie dachu. W projekcie pisze żeby na więźbę kłaść płyty OSB jednak w projekcie jest przewidziane pokrycie dachu gontem bitumicznym. Ja zmieniłem gont na blacho-dachówkę czy wówczas stosować płytowanie czy wystarczy folia kontralta lata i blacha?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”