Jaki podkład pod panele podłogowe na poddaszu ?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
nicram_b
Posts: 18
Joined: Mon 27 May, 2013

Jaki podkład pod panele podłogowe na poddaszu ?

Post by nicram_b » Tue 25 Nov, 2014

Witam,
mam pytanie, który podkład pod panele podłogowe laminowane na stropie drewnianym (płyta OSB) będzie lepszy: płyty naturalne ekopor czy np. XPS ?
Chodzi o to żeby to współgrało z płytą OSB, tłumiło trochę hałas i zniwelowało lekkie nierówności ?
Myślałem że jak strop drewniany to podkład naturalny żeby się nie gryzło, ale mówią że te płyty się kruszą i pylą ....
Bardzo proszę o pomoc w wyborze bo chciałbym już kłaść, a tak stoje i myśle żeby nie zaszkodzić....
Pozdrawiam
Marcin


nicram_b
Posts: 18
Joined: Mon 27 May, 2013

Re: Jaki podkład pod panele podłogowe na poddaszu ?

Post by nicram_b » Tue 25 Nov, 2014

Proszę powiedzieć co się stosuje w tego typu domach, co się u Państwa sprawdza ? Pewnie 90% ludzi ma panele na poddaszu :roll:
Chciałbym już kłaść panele .... :?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Jaki podkład pod panele podłogowe na poddaszu ?

Post by Wojciech Nitka » Tue 25 Nov, 2014

Panele to nie najlepsza podłoga na poddaszu. Każde stuknięcie będzie słyszalne na parterze. tego się nie da porządnie wygłuszyć, chyba że zrobisz podłogę pływającą na jakim miękkim podłożu.
W krajach, w których budownictwo szkieletowe jest powszechne, na poddaszu kładzie się grube wykładziny dywanowe i to na grubym miękkim podkładzie. Takie rozwiązanie w poważnym stopniu wygłusza podłogę i podnosi komfort użytkowania.

nicram_b
Posts: 18
Joined: Mon 27 May, 2013

Re: Jaki podkład pod panele podłogowe na poddaszu ?

Post by nicram_b » Tue 25 Nov, 2014

Dziękuję za odpowiedz.
Panele juz mam kupione a halas na dole nie jest taki straszny nawet teraz.
Chodzi czy podklad lepiej dać naturalny czyli te plyty drzewne lub korek czy można dać sztuczny bez obawy o wilgoc ? I ogólnie lepiej się sprawdza na OSB/MFP ?

adaśku
Posts: 6
Joined: Sat 04 Jun, 2011
Location: ruda śląska

Re: Jaki podkład pod panele podłogowe na poddaszu ?

Post by adaśku » Wed 11 Jan, 2023

Witam. Odświeżę temat. Jaki wybrać podkład pomiędzy panele a płytą OSB na piętrze? Przekrój stropu idąc od dołu to: płyta karton gips, izolacja paroszczelna , wełna 10 cm, płyta OSB. Dodam że piętro ogrzewane jest ciepłem pochodzącym z kominka na parterze (ciepło rozprowadzone przewodami do góry). Myślę o XPS 2.2 mm z zintegrowana folia paraizolacyjna ale nie wiem czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na OSB i wełne (będą z dwóch stron zamknięte w folii paroizolacyjnej) . Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami w tym zakresie? Z góry dziękuję



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”