Ściana szkieletowa z poszyciem z OSB

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Locked
beny1300r
Posts: 1
Joined: Sun 25 Jan, 2015

Ściana szkieletowa z poszyciem z OSB

Post by beny1300r » Sun 25 Jan, 2015

Witam mam pytanie czy ścianki działowe z osb powinny być zrobione i zamknięte płytą przed wylewkami czy po wylewkach ze względu na wilgoć (konsystencja pół sucha Mixokret). Druga sprawa czy wpuszczać OSB w szczelinę dylatacyjna czy postawić je na wylewce? Na opasce fundamentowej nie powinny chyba stać bezpośrednio?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ściana szkieletowa z poszyciem z OSB

Post by Wojciech Nitka » Sun 25 Jan, 2015

Ściany, tak zewnętrzne jak i wewnętrzne powinny być stawiane po wykonaniu wszelkich wylewek.
Co znaczy "wpuszczać OSB w szczelinę dylatacyjna czy postawić je na wylewce?" Jaką szczelinę?
Poczytaj - http://budujzdrewna.pl/category/domy-dr ... ja-budynku

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Ściana szkieletowa z poszyciem z OSB

Post by toja » Sun 25 Jan, 2015

Ścianki stawiaj bezpośrednio na konstrukcji. Wylewki możesz spokojnie robić później, zachowując zwykłe warunki dojrzewania betonu w pomieszczeniach zamkniętych, narzucane przez technologię. Odizoluj ściany od wylewki, a powstający nadmiar wilgoci można łatwo przewentylować - np. oknem :).

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Ściana szkieletowa z poszyciem z OSB

Post by Marcin L » Tue 10 Feb, 2015

toja wrote:Ścianki stawiaj bezpośrednio na konstrukcji. Wylewki możesz spokojnie robić później, zachowując zwykłe warunki dojrzewania betonu w pomieszczeniach zamkniętych, narzucane przez technologię. Odizoluj ściany od wylewki, a powstający nadmiar wilgoci można łatwo przewentylować - np. oknem :).
Hej Toja pseudoexpercie jak niemasz pojecia to bzdur budujacym nie doradzaj ....kto wylewki robi przy zamknietej konstrukcji .
Przyczepiles sie do mnie i wpiep.......asz sie w kazda moja wypowiedz ......czytam wlasnie twoje posty i nie wiesz wogole o czym piszesz czlowieku ....dupku chcialem napisac ....ale w przeciwienstwie do Ciebie tego nie robie .....ale niedouczonym z zakresu budownictwa szkieletowego jestes totalnie co udowadniasz piszac takiw bzdury j.w

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ściana szkieletowa z poszyciem z OSB

Post by Wojciech Nitka » Tue 10 Feb, 2015

Panowie,
to nie jest Forum do opluwania się.
Zamykam temat, A jak macie coś do siebie to piszcie na swoje prywatne maile.
Kolejne posty w tym temacie będą usuwane,



Locked

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”