Technologia "SUPERPŁYTA" - czy warto?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Stefi
Posts: 2
Joined: Thu 13 Aug, 2015

Technologia "SUPERPŁYTA" - czy warto?

Post by Stefi » Wed 26 Aug, 2015

Witam serdecznie,

Jestem na etapie poszukiwania firmy, która wykona mój dom szkieletowy i znalazłam coś zupełnie nowego w Polsce - firmę Superdom wykorzystującą tzw. "Superpłytę.
Jest to płyta wykonana z tlenku magnezu MgO, która posiada wiele zalet, może zastąpić inne specjalistyczne rodzaje płyt (można poczytać tutaj http://superplyta.pl/).
Ale nie chodzi mi o tę płytę, lecz o technologię wykonania firmy Superdom.
Wygląda to w ten sposób (licząc od zewnątrz):
-tynk cienkowarstwowy
-siatka podtynkowa
-płyta MgO "Superpłyta"
-słupek konstrukcyjny z drewna KVH
-otwarto komorowa piana PUR
-płyta MgO "Superpłyta"

I tyle...
Bez styropianu bo podobno ta piana jest na tyle energooszczędna, że nie potrzeba więcej izolacji...
Bez folii paroprzepuszczalnej i paroizolacyjnej chociaż przy pianie otwarto komórkowej powinny być zastosowane...

Plusem jest brak konieczności kręcenia płyt karton-gips wewnątrz, gdyż można bezpośrednio gipsować płytę MgO.

Technologia wykonywana w USA i w Kanadzie. W Polsce firma działa od początku roku 2015, nie mają tu jeszcze żadnej realizacji, jedynie na Słowacji - tu ich strona http://superdom.pl/ .
Nie wiem co o tym myśleć dlatego proszę o poradę. Co sądzicie? Warto zaryzykować?

Pozdrawiam serdecznie,
Stefi


hiacynt
Posts: 1
Joined: Tue 19 Apr, 2016

Re: Technologia "SUPERPŁYTA" - czy warto?

Post by hiacynt » Tue 19 Apr, 2016

ogólnie pomysl fajny bo nie trzeba zewnetrznej izolacji, mniej roboty

jeśli pytasz o pianę, to ma praktycznie takie same właściwości jak styropian wiec czy izolację to dasz na zewnątrz, czy do środka to i tak wszystko zależy od łącznej grubości tej izolacji, do tego pamiętaj że styropian musi mieć wentylację i mało kto na to patrzy, że wtedy też jest strata ciepła, a jednak jak docieplaja piana tropy to tam grama powierzchni nie zostaje pominietej wiec do scian tym bardziej to powinno zdac egzamin

co do płyty jeszcze to faktycznie coś można zaoszczedzic bo zamiast OSB plus KG to dajesz tylką tą "superplyte" i iwykańczasz

oni na Fejsie sa dosc aktywni tam pytaj o Polskie realizacje, pomysł bardzo fajny, moim zdaniem nie ryzykujesz jeśli masz wszystko na umowie czarno na bialym! a nie jak budujesz z jakimś Januszem i szukasz potem wiatru w polu, jednak co firma to firma, inaczej by ich na tym fejsie zjedli :)

morgeran
Posts: 3
Joined: Tue 19 Apr, 2016

Re: Technologia "SUPERPŁYTA" - czy warto?

Post by morgeran » Tue 19 Apr, 2016

Budujemy się z nimi właśnie. Początkowo żona była nastawiona dość sceptycznie do kanadyjczyków, jednak widzimy, że to był dobry wybór. W dodatku budujemy według własnego projektu i nie było problemu z adaptacją pod dom szkieletowy. Wcześniej byłem u nich w Rybniku w tym domu modelowym i serio różnicy nie widać w wyglądzie. budynku - taki sam jak domy murowane. Najlepiej przejedź się do nich do Rybnika jak masz okazję i dopytaj o szczegóły. Ja tam u nich sprawdzałem ściany - nie ma opcji byś przebił głową;-) I podoba mi się, że budowa jest bez karton-gipsu, bo jak pomyślę o skręcaniu tego to już mi się odechciewa, wystarczy mi jak użerałem się u teściowej z sufitem z kartonów :mrgreen: Co do piany to widziałem sam jak to wygląda i nie dziwi mnie już to, że jest bez styropianu.

martap92
Posts: 1
Joined: Wed 10 May, 2017

Re: Technologia "SUPERPŁYTA" - czy warto?

Post by martap92 » Wed 10 May, 2017

Witam,
Ja mam takie pytanie do osób, które mieszkają w domach szkieletowych, a mianowicie czy są one rzeczywiście ciepłe i energooszczędne?
Zastanawiam się nad budową takiego domu i czytam na różnych forach różne opinie. Czy ten dom jest tak bezpieczny, że przy porywach silnego wiatru "nie zwieje " nas? Wiadomo jaka pogoda jest u nas jest.
Pozdrawiam


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”