Podłoga na stropie drewnianym

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Podłoga na stropie drewnianym

Post by kris757 » Tue 09 Feb, 2016

Witam.
Jestem na etapie wykonania podłogi na poddaszu użytkowym. Mam pewne wątpliwości co do wykończenia podłogi a w związku z tym wykonania odpowiednich warstw.
Obecnie na belkach drewnianych mam położona płytę osb3-22 mm. W związki z tym iż nie chciał bym zmniejszać wysokość pomieszczeń mam do wykorzystania na poziom podłogi 3 cm, łącznie z panelem podłogowym o gr.8 mm na który się już zdecydowałem.
I moje pytanie dotyczy co mogę zastosować, czy np. dać jedną warstwę płyty kg na to jeszcze raz osb 8 mm i podkład 3 mm, plus panel.
Czy np. osb 12 mm i podkład plus panel.
Co sadzicie o takim rozwiązaniu, ewentualnie może macie jakieś inne rozwiązania w tym temacie?
Pozdrawiam


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Podłoga na stropie drewnianym

Post by Marcin L » Wed 10 Feb, 2016

jak masz Osb 22mm i rozstaw pomiędzy belkami nie więcej niż 60 cm to możesz klasc bezpośrednio moim zdaniem (jak jest przyklejona do belek OSB albo jest jakas podkladka pomiędzy belka a OSB to super)i te kombinacje nie sa potrzebne już ....wszystko zależy jaki rozstaw belek i przekrój itd.

kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Re: Podłoga na stropie drewnianym

Post by kris757 » Wed 10 Feb, 2016

Rozstaw pod osb 22 mam co 40 cm, ale niestety nie mam podkładek pod płytą więc też i dla tego chciałbym położyć coś dodatkowego, poza tym chciałbym też ją jeszcze wytłumić.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Podłoga na stropie drewnianym

Post by Marcin L » Wed 10 Feb, 2016

No to przy rozstawie co 40 cm jak niemasz dostepu od spodu do stropu to swobodnie mozesz zrobic tak jak wczesniej napisalem ....na 100% nic sie nie bedzie dzialo ( chyba ze rozpietosc belek od sciany do sciany bedzie znaczna :)

kris757
Posts: 85
Joined: Sun 06 Feb, 2011
Location: Łódzkie

Re: Podłoga na stropie drewnianym

Post by kris757 » Wed 10 Feb, 2016

No rozpiętość jest spora bo prawie 5 m. Więc prosił bym o zdanie odnośnie warstw czy taka koncepcja którą przedstawiłem jest dobrym rozwiązaniem czy też nie.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”