Budowa prostego domu szkieletowego

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
krzysiek1986r
Posts: 6
Joined: Mon 11 Apr, 2016

Budowa prostego domu szkieletowego

Post by krzysiek1986r » Mon 11 Apr, 2016

Witam,

chciałbym się przywitać z wszystkimi. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się was zapytać jak widzicie budowę domu szkieletowego przez zupełnego laika w sprawie takiej konstrukcji. Na temat domu murowanego wiem dość sporo ale kanadyjczyk to coś nowego. Dużo czytałem na ten temat i teoretycznie aż takiej filozofii to nie ma. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na newralgiczne miejsca, takie jak narożniki wentylacja odpowiednie wypoziomowanie itp. Domek jaki chciałbym wybudować to Stetinden 10,4x9,6 m.
https://www.vestlandshus.no/hus/stetinden/
Jest to prosty domek parterowy w kształcie prostokąta z dachem dwuspadowym, w projekcie jest około 18 stopni, u mnie musiałby być min 25 stopni.. Fundament jaki będę robił to crawl space i teraz mam kilka pytań odnoście zamocowania stropu drewnianego do podwaliny. Wiadomo podwalina na kołki lub szpilki wystające z muru, ale później jak robi się kratownice to w jaki sposób mocuje się ją do podwaliny. Druga sprawa to czy więźba dachowa może być tak skonstruowana aby przęsła wyglądały jak duże trójkąty? To chyba konstrukcja krokwiowa, ale tak aby jętka była od razu sufitem nad parterem. Czy przy tak prostej konstrukcji rozstaw belek może być co 60 cm?
Mam jeszcze pytanie czy budowę domu szkieletowego można rozłożyć na powiedzmy dwa lata. Np. w jednym roku stan zamknięty płytą osb ewentualnie z gontem itp. czy się tak nie da i trzeba budować wszystko od razu bez przerwy.

Pozdrawiam i czekam na odp.


krzysiek1986r
Posts: 6
Joined: Mon 11 Apr, 2016

Re: Budowa prostego domu szkieletowego

Post by krzysiek1986r » Mon 11 Apr, 2016

I zapomniałem jeszcze jedną rzecz zapytać. Czy można stawiać ściany które są w całości. Np dwie ściany 10,4 m i dwie 9,6?

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”