izolacja zew.jaka listwa startowa duży problem

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
jar63
Posts: 12
Joined: Mon 16 Sep, 2013
Location: Stafford UK

izolacja zew.jaka listwa startowa duży problem

Post by jar63 » Tue 17 May, 2016

Witam,
mam konstrukcję ścian na płycie fundamentowej i jest ona cofnięta do środka o 15 mm względem krawędzi płyty fundamentowej do tego dochodzi 150 mm styropianu i całkowicie jest cofnięta o 165 mm, wiec jak jak dodam 100 mm ocieplenia do konstrukcji ściany to płyta fundamentowa z ociepleniem będzie wychodzić na zewnątrz 65 mm.
Jak oglądam domy to raczej wszędzie fundament (cokolik) nie wystaje na zewnątrz tylko jest cofnięty do środka.
Jaka to rozwiązać, jaka listwę startową zastosować (z tego co wiem to ta listwa ma mieć nawiew od spodu).
Proszę o pomoc


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: izolacja zew.jaka listwa startowa duży problem

Post by Wojciech Nitka » Wed 18 May, 2016

Masz kilka wyjść.
Pierwsze - zmienić grubości styropianu - 100 mm na płytę fundamentową, a 150 mm na ściany, z zachowaniem możliwości wentylacji pod warstwą styropianu (pamiętaj by listwa startowa miała otworów wentylacyjnych mniej niż 500 mm2 na metrze bieżącym listyw).
Drugie - jak wyżej - ale zamiast styropianu na ściany dać wełnę mineralną bez zachowania szczeliny wentylacyjnej.
Trzecie - robisz jak masz w projekcie, z tym że na cokół założysz obróbkę blacharską - https://www.google.pl/search?q=obr%C3%B ... YQ_AUIBigB

jar63
Posts: 12
Joined: Mon 16 Sep, 2013
Location: Stafford UK

Re: izolacja zew.jaka listwa startowa duży problem

Post by jar63 » Wed 18 May, 2016

Dzięki, właśnie myślałem o tej obróbce blacharskiej coś w ten sposób

Image

Blacha przykręcona do osb, tylko pytanie czy tam trzeba zastosować jakieś dylatacje, czy może być na styk wszystko?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”