Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by L92 » Mon 11 Jul, 2016

Witam, czy ktoś ma jakieś dobre lub złe doświadczenia z malowaniem elewacji drewnianej metodą natryskową? Widziałem że urządzenia natryskowe można wyposażyć w specjalne przedłużki co przyśpieszyło by prace szczególnie na wysokościach gdzie dostęp jest trudny. Chętnie poznam wasze opinie w tym temacie.


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by majek85 » Tue 12 Jul, 2016

drewno maluje się pędzlem, natrykowo można ewentualnie wielkie stodoły, magazyny czy bloki. Sprzęt natryskowy jet dość drogi, chyba że zarobkowo chcesz to robić. (bo nie mówie tu o odkurzaczach co chlapią farbą, wszędzie tyko nie tam gdzie chcemy) Firma Wagner robi dobre maszynki
https://www.youtube.com/watch?v=saA1TDK36Mk

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by L92 » Tue 12 Jul, 2016

No właśnie producent impregnatu który mam na domu podaje że można natryskowo. I tak się zastanawiam. Elewację trzeba co jakiś czas odświeżać i taka inwestycja w agregat mogła by się zwrócić. Zakładając że to działa i efekt jest zadowalający. Najtańszy model wspomnianego Wgnera widziałem za ~2000 + przedłużki. Stosunkowo nie dużo w porównaniu z ceną (13000) za malowanie ręczne przez wyspecjalizowaną firmę.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by majek85 » Wed 13 Jul, 2016

13tys zł???? !!! mówimy o jakim obiekcie? Elewacje maluje się co ok 10lat jel chcemy aby wyglądała wieżo cały czas, zależy wszystko od produktów jakich używamy i miejsca polożenia

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by L92 » Wed 13 Jul, 2016

Impregnat który mam należy odświeżać pierwszy raz po 1-2 latach drugi raz po 4-5 od drugiego malowania trzeci ... trzeba obserwować co się dzieje z elewacją. Generalnie po każdym kolejnym malowaniu okres się wydłuża. Tak twierdził wykonawca i wydaje się to potwierdzać w tym co obserwuję. Cenę za malowanie podał mi wykonawca, jest to cena razem z materiałem. Mówimy o małym domku jednorodzinnym 100m2. 10 lat to chyba farba olejna da radę. Ja mam impregnat półprzeźroczysty przycimniający kolor drewna ale widać słoje, sęki itd.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by majek85 » Thu 14 Jul, 2016

cena z kosmosu. Malowanie takiego domu to ok 3-4 dni dla jednej osoby. Pracuje w Norwegii i nikt by tyle nie zapłacił;) Koszt malowania to max 2tys zł + koszt inpregnatu. Zerknij na produkty Jotun cena ok 500zł/10L wydajność ok 10m2/1L , oblicz sobie to wszystko i bedziesz wiedzieć ile powinno kosztować malowanie;) Daj ogłoszenie na oferia.pl czy lokalnym portalu internetowym

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by L92 » Thu 14 Jul, 2016

Mam pomalowane tikkurila pinjasol i raczej tego już zmieniał nie będę. W zeszłym roku na jesień malowałem barierkę tarasu, płaciłem coś ok 130zł za wiaderko ale nie pamiętam czy to było 3- czy 5 litrów. Po drugim malowaniu jakość powłoki wygląda dużo lepiej i jak do tej pory na barierce nie widzę żadnych efektów starzenia. Trzy ściany wydaje mi się że ogarnę sam niestety czwarta to wysokość przy kalenicy ok 8-9m. Dochodzi tam piwnica która w całości jest odkryta (dom stoi na zboczu). Bez rusztowania raczej będzie problem a tego już jedna osoba nie ogarnie. Tak czy siak cena 13000 też wydaje mi się przesadzona.

L92
Posts: 46
Joined: Sun 20 Jul, 2014

Re: Malowanie elewacji drewnianej natryskowo

Post by L92 » Tue 20 Sep, 2016

Mały update. Maluję sam (z żoną). Dolną partię ogarnąłem z drabiny. Do wysokości, tam gdzie drabina nie sięga wynająłem zwyżkę. Na dzień dzisiejszy została jedna ściana. Aktualnie za trzy litrowe wiaderko tikkutrila pinjasol lazur liczą mi 90zł. Zużyłem trzy wiaderka i wydałem 200 zł za trzy godziny pracy zwyżki. Chyba jest dobrze:)



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”