Kanadyjczyk za pół miliona?!

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
elosznik
Posts: 1
Joined: Tue 25 Oct, 2016

Kanadyjczyk za pół miliona?!

Post by elosznik » Tue 25 Oct, 2016

Witam,
Mam pytanie do użytkowników odnośnie ceny wybudowania domu w systemie szkieletowym.
Otóż noszę się z zamiarem wybudowania takiego domu i jestem na etapie wyboru firmy. Po wizycie w jednej z polecanych na tym forum firm z dolnego śląska mam mieszane uczucia. Właściciel, Pan L. zrobił na mnie wrażenie dobrego fachowca, dokładnie wytłumaczył wszystkie aspekty techniczne, zabrał na budowę żeby naocznie pokazać proces konstrukcyjny itd. Jednak gdy przyszło do wyceny, to za dom o powierzchni ok110m2(parter+poddasze)w bryle prostokąta, z prostym dachem dwuspadowym(bez lukrarn) zażyczył sobie ok 430tyś, w standardzie daleko posuniętym, ale de facto nienadającym się do zamieszkania(bez białego montażu, glazury itp).
I tu rodzi się moje pytanie. Naczytałem się wielu opinii mówiących o tym że koszty budowy są zbliżone do sys. tradycyjnego a nawet mniejsze. Dlaczego więc proponowany koszt budowy jest tak wysoki?
Pozdrawiam


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Kanadyjczyk za pół miliona?!

Post by majek85 » Tue 25 Oct, 2016

za mał danych, może fundament będzie skomplikowany? tereny "pogórnicze"? jakie okna? bo cena między 2szybowymi a np 5szybowymi jest spora. okna dachowe od 1 do 10tys, kwestia elewacji:tynk, drewno sosnowe, a może jakiś egzotyczny gatunek? dla chcącego łatwo przekroczyć 500tys dla 100m2:) średni standard za stan deweloperski ok 2,5-3tys /m2

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Kanadyjczyk za pół miliona?!

Post by MajorDamage » Sat 29 Oct, 2016

j.w. i ok.1800zł/m2 za stan deweloperski bez kosztów zakupu okien. Przynajmniej jest tak na Lubelszczyźnie.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”