1000 pytań do czyli ruszam z budową

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
AdamBo
Posts: 3
Joined: Fri 24 Feb, 2017

1000 pytań do czyli ruszam z budową

Post by AdamBo » Sat 25 Feb, 2017

Cześć,

witam wszystkich. Za niespełna 2 miesiące planuję rozpoczęcie budowy wymarzonego domu w technologii szkieletowej. Projekt indywidualny, parterówka 230m2 zabudowy.
W związku z planowaną inwestycją nurtuje mnie kilka szczegółów. Mianowicie:
1. Mam zaprojektowany chudziak na wysokości wieńca. Na to 30 cm styropianu i wylewka. Ściana od zewnątrz: 15cm wełna fasadowa, poszycie, konstrukcja 16cm wypełniona wełną, paroizolacja, ruszt wypełniony wełną 5 cm, karton-gips. Wygląda to tak jak w załączniku (pominąłem izolacje przezciwwilgociowe, ale są jak najbardziej przewidziane. Czy jest jakikolwiek sens izolowania termicznie ścian fundamentowych ? Fundament zostaje raczej tradycyjny ze względu na rachunek ekonomiczny - pod płytę musiał bym wykonać jeszcze 70cm podbudowy, żeby projektowe poziomy się zgodziły.

2. Kolejna kwestia wiatroizolacja. Budynek będzie docieplony wełną fasadową + siatka, klej + tynk mineralny. Czy przy takim układzie konieczne jest stosowanie wiatroizolacji pomiędzy wełną a płytami poszycia?

3. Następny temat dotyczy montażu okien. Negocjuję właśnie 4 szybowe okna. W związku z tym zależy mi na jak najlepszym montażu. Mają by rozprężne oraz wiatro i paroizolacyjne. Czy w związku z zastosowaniem tych taśm wskazane jest wywijanie wiatroizolacji ( o ile przy tynku wiatroizolacja jest potrzebna) na ościeża? Szczerze wolał bym, żeby wiatroizolacja doszczelniała mi połączenie okna ze ścianą w połączeniu z taśmami.

4. Kwestia paroizolacji AL. Czy ktoś taką posiada i może się wypowiedzieć jak to na prawdę jest z zasięgiem sieci komórkowych itp? Dużo opinii czytałem i część osób twierdzi, że w domu zasięg słabiutki.

Zależy mi na jak najlepszej izolacyjności i szczelności przegród. Dom będzie ogrzewany pompą ciepła powietrze-powietrze i prądem.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Attachments
Bez tytułu.jpg


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: 1000 pytań do czyli ruszam z budową

Post by majek85 » Tue 28 Feb, 2017

1.Dlaczego chudzniak na równi z wieńcem? Jakoś dziwnie te poziomy będą... Czy ocieplać fundament to różnie podchodzą w szkieletowych domach, mozez dać, te 10cm nie zrujnuje budżetu a zlikwidujesz słaby punkt -połaczenie podwaliny z wieńcem.
2.chyba powina być
4. u mnie jest tragiczny, 1 kreska zasięgu, LTE moge zapomnieć, max ściągania 200kb/s, ale to wtedy dajesz antene gsm na dach i puszczasz wzmocniony sygnał w domu

AdamBo
Posts: 3
Joined: Fri 24 Feb, 2017

Re: 1000 pytań do czyli ruszam z budową

Post by AdamBo » Wed 01 Mar, 2017

1. Chudziak na równi z wieńcem bo zależy nam na maksymalnej marginalizacji mostka cieplnego podłoga-ściana-fundament. Przy takim układzie najsłabszym punktem jest podwalina i liniowe mostki związane ze słupami w ścianie. Ewentualnie myślałem nad tym aby wieniec zrobić o szerokości podwaliny, a chudziak poniżej wieńca. Izolacją podłogi zjechać poniżej podwaliny i podobnie z izolacją ścian zewnętrznych - pociągnąć jeszcze przez całą wysokość wieńca. Taki układ był by chyba "najcieplejszy" ale wykonawcy mi marudzą, że to trzeba szalować inaczej itp. itd. Wiadomo najłatwiej przykręcić szalunek do ściany fundamentowej i robić wieniec 24cm.

4. Z ciekawości zewnętrzna antena GSM + sygnał na cały dom to jakie koszty? Powiem szczerze, że w technice komórkowej zatrzymałem się na etamie, kiedy montowało się zewnętrzną antenę, a do telefonu podłączało kabelek. Czyli taka komórkowa stacjonarka.

Furgas
Posts: 2
Joined: Mon 22 Aug, 2016

Re: 1000 pytań do czyli ruszam z budową

Post by Furgas » Thu 16 Mar, 2017

Z ciekawości, gdzie i jaka firma Ci buduje?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”