Garaż dobudowany do domu szkieletowego

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
marcin_1979
Posts: 2
Joined: Wed 29 Mar, 2017

Garaż dobudowany do domu szkieletowego

Post by marcin_1979 » Wed 29 Mar, 2017

witam,
Dwa lata po zamieszkaniu w domu szkieletowym zaszła potrzeba dobudowania garażu. Również szkieletowego (wym 4x6m, dach jednospadowy, blachodachówka, wełna mineralna i tynk)
Chciałbym go połączyć ze ścianą domu na której nie ma okna. Czy są jakieś szczególne wymagania w jaki sposób prawidłowo zespolić ów garaż z domem? Chodzi mi tu szczególnie o to czy trzeba usuwać tynk ze ściany / ocieplenie, czyli wełnę? Czy fundamenty garażu mają być zespolone z fundamentami domu? Czy wystarczą tylko stopy na których będzie oparta konstrukcja garażu?

dziękuję i pozdrawiam
Marcin


mateo2
Posts: 1
Joined: Mon 21 Aug, 2017

Re: Garaż dobudowany do domu szkieletowego

Post by mateo2 » Mon 21 Aug, 2017

a czy możesz podpowiedzieć jakiej firmy masz tą blachodachówkę ? Zastanawiam się nad budową garażu i szukam odpowiedniego pokrycia.

Domino84
Posts: 31
Joined: Fri 17 Jun, 2016

Re: Garaż dobudowany do domu szkieletowego

Post by Domino84 » Thu 07 Jun, 2018

A nie lepiej postawić garaż wolnostojący? Ja na przykład zainwestowałem w garaże akrylowe i jestem bardzo zadowolony. Są bardzo funkcjonalne i trwałe. Nie musisz przy tym zastanawiać się nad tym jak zespolić taki garaż. Wystarczy, że zamówisz dany garaż i postawisz go obok :)

anakolp
Posts: 1
Joined: Wed 20 Nov, 2019

Re: Garaż dobudowany do domu szkieletowego

Post by anakolp » Wed 20 Nov, 2019

Zgadzam się z domino84 - też zdecydowaliśmy się na garaż wolnostojący i jesteśmy zadowoleni. W naszym przypadku nie był on akrylowy tylko z blachy drewnopodobnej. Nie płacimy od niego podatku od nieruchomości, a montaż był sprawny i szybki.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”