dom o konstrukcji szkieletu drewnianego

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
kamilb1987b
Posts: 19
Joined: Thu 13 Apr, 2017

dom o konstrukcji szkieletu drewnianego

Post by kamilb1987b » Thu 27 Apr, 2017

Witam, zastanawiam się nad konstrukcją szkieletową domku. Słupki ścian zewnętrznych chciałbym zrobić z drewna C24 o przekroju 45x195mm. Mam do was techniczne pytanie. Czy mogę podwalinę, a zarazem całą ścianę wysunąć poza fundament o 5cm? Domek będzie z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej ok.110m2.


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: dom o konstrukcji szkieletu drewnianego

Post by zbiegusek » Thu 27 Apr, 2017

Spokojnie możesz wysunąć. Właśnie szukam linku do miejsca, w którym dopuszczano taki nawis. Jak znajdę, to wkleję.
BTW Dlaczego tak "gruba" konstrukcja?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: dom o konstrukcji szkieletu drewnianego

Post by zbiegusek » Thu 27 Apr, 2017

Znalazłem. :)
http://budujzdrewna.pl/wp-content/uploa ... CC-011.jpg
Albo do całego artykułu:
http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... wnetrzne-2
I tam ostatni akapit i ostatnia grafika.
Generalnie możesz wysunąć nawis do 1/3 grubości szkieletu.

kamilb1987b
Posts: 19
Joined: Thu 13 Apr, 2017

Re: dom o konstrukcji szkieletu drewnianego

Post by kamilb1987b » Thu 27 Apr, 2017

Dzięki za odpowiedź.
Dobre pytanie dlaczego tak a nie inaczej. Otóż jako poszycie zewnętrzne planuję zastosować płytę STEICOprotect, która to zastępuje osb, wiatroizolację oraz ocieplenie. Jest to płyta gotowa pod warstwę wykończeniową. Myślę zastosować płytę o gr.10cm. Jest trochę droga bo jakieś 70zł brutto za m2, ale odpada wiele innych robót, więc oszczędza się czas. Temu właśnie szersza konstrukcja aby wsadzić 20cm wełny. Od środka dam osb lub mfp o gr.12mm a na to paroizolacja. Dzięki temu wilgoć jak się tam dostanie spokojnie będzie miała ujście na zewnątrz, bo ściana będzie otwarta dyfuzyjnie. Paroizolacja zapewni żądana szczelność. Potem zrobię ruszt na przestrzeń instalacyjną którą wypełnię wełną drzewną STEICOflex o gr.5cm. Na to podwójne płytowanie gk. Dzięki temu jak na dom szkieletowy zyskam dość fajną pojemność cieplną dzięki czemu domek nie będzie się tak przegrzewać jak typowa kanadyjka. Tak samo domek za szybko nie będzie się wychładzać. Łącznie będzie 35cm izolacji zamiast 30cm styropianu plus grubość muru. Zyskuję trochę przestrzeni bo mam wąską działkę i każdy centymetr się liczy.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”